Kapat
Haberler 0

Snapchat’in gözlükleri Spectacles Avrupada Satışa Sunuldu

Birkaç ay önce ABD’de satışa çıkarılmasının ardından Snapchat’in insan gözünün görüş açısına yakın 115 derecelik bir kamera taşıyan ve 10 saniye uzunluğunda videolar çekebilen gözlüğü Spectacles Avrupa piyasasında da yerini aldı.

Snapchat, Spectacles adını verdiği ve kısa videolar çekebilen güneş gözlüğünü geçtiğimiz yılın eylül ayında duyurmuş, kasım’da ise satışa sunmuştu. Snapchat’in çatı şirketi Snap ‘in gözlüğü Spectacles, ABD’de olduğu gibi Avrupa’da da spectacles.com adresinden veya Snapbot’lardan satın alınabiliyor. Snapbot’ların yer alacağı ülkeler arasında Londra, Paris, Berlin, Barcelona ve Venedik yer alıyor. Spectacles’ın İngiltere’deki satış fiyatı 129.99 pound olarak belirlenirken diğer ülkelerde 149.99 euroya satılacak.

Snap, 55 milyondan fazla insanın her gün en az 30 dakika boyunca Snapchat’ı Avrupa’da kullandığını belirtti. Spectacles da Avrupa’ya gelmeden önce eBay’den oldukça yüksek fiyatlara alıcı buluyordu. Bu sebeple gözlüklerin Avrupa pazarında iyi iş çıkarması bekleniyor

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir