Kapat
Razer’ın mobil oyun pazarına karşın büyük planları var
Donanım 1

Razer’ın mobil oyun pazarına karşın büyük planları var

Oyuncu donanımları pazarında lider aksesuar ve bilgisayar üreticilerinden birisi olan Razer, mobil oyun sektörüne yönelik büyük planlar içerisinde. Işyeri gelecekte bu sektöre büyük yatırımlar yapmayı planlıyor.

 

Planlar büyük

 

Bir röportajda konuşan firmanın patronu Tan Min-liang, mobil oyun sektöründe gerçekten oyuncuların ihtiyacını karşılayacak bir donanım ya da yazılım olmadığını, gelecekte mobil oyunculuğun kendileri için büyük anlam açıklama edeceğini dile getirdi.

 

Razer’ın mobil oyunculuk konusunda ne nesil planları olduğu bilinmiyor fakat çalışmaların şimdiden başladığı ifade ediliyor. Mobil oyun için özel geliştirilmiş bir akıllı telefon mu yoksa bir aksesuar ürünü mü gündemde şimdilik giz.

 

Keza Bkz.AMD Radeon Vega Frontier ekran kartının fiyatı dudak uçuklatıyor

Geçmiş yıllarda da böylece fazla firmanın mobil oyunculuğa karşın farklı ürünlerle piyasada tutunmaya çalıştığına şahit olduk. Nokia N-Gage telefonu, kontrolcü entegre edilmiş oyun tableti, telefon oturtulabilen kontrolcüler veya kablosuz kontrolcüler yıllar içerisinde görücüye çıktı. Bunlardan en çok aksesuar tarzındaki kontrolcüler piyasada tutunmayı başardı.

 

Razer hatırlanacağı üzere 2015 yılında Android oyun konsolu geliştiren Ouya firmasını satın almıştı. Bu yılın başlarında ise Nextbit zeki telefon üreticisini bünyesine kattı. Bu deneyimlerden firmanın ne ortaya çıkaracağı ilgiyle bekleniyor. 

 

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir