Kapat
Android 0

Nokia 1 Android Go ilk kez görüntülendi

HMD Global‘in satın aldığı Nokia markası altında piyasaya sürülen telefonlar arasına kısa sürede Nokia 1 modelinin de eklenmesi bekleniyor. Eğer beklentiler doğru çıkarsa Nokia 1, HMD Global‘in ürettiği en uygun fiyatlı akıllı telefon modeli olacak. Tahminlere göre Nokia 1’in fiyatı yalnızca 95 $ olacak. Bu da şuanki kur üzerinden ÖTV ve KDV hariç 360 TL gibi bir fiyata tekabül ediyor. Nokia 1 modelinin çıkış tarihi olarak ise Mart ayına işaret ediliyor.

Güncellemeler doğrudan Google’dan gelecek

Nokia 1‘de kullanılacak olan Android Go işletim sistemi doğrudan Google tarafından güncellenecek. Android One projesinin Go sürümü olarak nitelendirilen Android Go, Nokia 1 kullanıcılarına daha hafifleştirilmiş bir işletim sistemi deneyimi yaşatacak. 512 MB veya 1 GB RAM’e sahip olması planlanan Nokia 1’in kasma ve donma gibi problemler yaşamadan çalışabilmesi için hafifleştirilmiş Android’e sahip olması akıllıca bir tercih doğrusu. Cihazda yer alması planlanan depolama biriminin kapasitesi ise 16 GB.

Geçtiğimiz yıl Aralık ayında Rusyalı bir gazeteci, Nokia 1 Android Go cihazına ait olduğunu öne sürdüğü bazı fotoğrafları paylaşmıştı. Şimdilerdeyse Nokia 1‘in fotoğrafları, Çin’in ünlü sosyal medya ağı Baidu‘da görüntülendi. Nokia 1 telefonun fotoğraflarına bakılırsa cihazda polikarbonat bir gövde tasarımı kullanılacak.

Şuan için bilinmezliklerle dolu olan Nokia 1 hakkında daha detaylı bilgiye önümüzdeki Şubat ayında Barcelona’da düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi (MWC) etkinliği kapsamında ulaşabilmeyi ümit ediyoruz.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir