Kapat
ninja twitch
Haberler 0

Ninja’nın Twitch’i Bırakma Sebebi Belli Oldu

Dünyanın en çok izlenen yayıncılarından birisi olan Tyler Blevins yani diğer adıyla Ninja, özellikle yaptığı Fortnite yayınları ile yüz binlerce insana ulaşıyordu. Lakin her ne kadar Twitch platformundan çok ciddi rakamlar kazanıyor olsa da Ninja herkesi şoke eden bir açıklamaya imza atarak artık Twitch’i bıraktığını duyurmuştu. Bunun asıl sebebi sonunda belli oldu.

Microsoft’un yeni yayın platformu olan Mixer’e geçen Ninja’nın hayranları neden böyle karar aldı sorusunu düşünüyor iken olayla ilgili ilk resmi açıklama ünlü yayıncının eşi ve menajeri olan Jessica Blevins’den geldi. Business Insider ile özel bir röportaj gerçekleşltiren Jessica Blevins, eşinin Mixer’e geçmesinin sebebinin maddi olmadığını söyledi.

Ninja neden Mixer’e geçti?

ninjk

Jessica Blevins’e göre eşi Tyler Blevins’in Mixer’e geçmesinin asıl sebebi Twitch’in yaşattığı kısıtlamalarlamış. Ninja ile Twitch arasında imzalanan özel antlaşmaya göre Twitch, ünlü yayıncının kimlerle sponsorluk yapıp yapamayacağına kadar her şeyine karışıyormuş. Bundan dolayı da uzun süredir rahatsızlık yaşayan Ninja, Microsoft’un teklifini geri çevirmeyerek Mixer platformuna geçmiş.

Bu açıklama için eşini savunuyor, ondan böyle diyor olabilirsiniz ama ünlü yayıncının eşi ve menajerinin açıklaması doğru. Zira geçtiğimiz günlerde Ninja, Adidas ve ünlü aktör Ryan Reynolds’un yapım şirketi dahil birçok ünlü şirketle partnerlik anlaşması imzalamıştı. Jessica Blevins’e göre şayet eşi hala Twitch’de olsaydı bu anlaşmaları imzalayamazdı. Görünen o ki Mixer ünlü yayıncının kariyeriyle ilgili pek sıkı yönetim uygulamadığı için Ninja’yı kazanmış.

{Onur}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir