Kapat
Netflix bazı içeriklerde Dolby Atmos teknolojisine geçiyor
İnternet 0

Netflix bazı içeriklerde Dolby Atmos teknolojisine geçiyor

Çevrim içi film izleme sektörünün lokomotif firmalarından olan Netflix, izleyicilere daha yoğun bir deneyim sunabilmek için yenilikler geliştirmeye devam ediyor. HDR ve 4K teknolojilerinden daha sonra Dolby Atmos da yakın zamanda kullanıcılara sunuldu.

 

Daha yoğun tecrübe

 

Sesin içeriğe kadar herhangi bir yönden gelmesini karşılayan ve izleyici neredeyse sarmalayan Dolby Atmos, ahenkli ses sistemleri ile birlikte fazla daha yoğun film izleme keyfi sunuyor. Dolby Atmos desteği, Cannes Film Festivali’nde duyurusu yapılan ve eleştirmenlerden olumlu not bölge Boon Jong Ho’nun yönettiği Okja ile tüm dünyada deneyimlenebilecek.

 

Okja dışarıda, yakında yayınlanacak bir takım seçkin içerikler için de Dolby Atmos desteği sunulacak. Zaman içinde daha geniş içeriklerle Netflix üyeleriyle buluşacak Dolby Atmos’un ilk etapta sunulacak içerikleri şöyle;

Okja (28 Haziran)
BLAME!(28 Haziran)
Ölüm Defteri(25 Ağustos)
Bright(Aralık)
Direksiyondaki Adam(2017)

 

Bu içeriklerin çoğunda, akıcı ses deneyimini mükemmel görüntülerle tamamlayan 4K ve HDR desteği de bulunacak.

 

Ayrıca Bkz.Xiaomi Redmi Pro 2 özellikleri sızdırıldı

Şimdilik Dolby Atmos yayını, Microsoft’un Xbox One, Xbox One S cihazlarında ve 2017 model LG OLED TV‘lerde destekleniyor. Xbox’ta bu deneyimi yaşayabilmek için konsolunuzun Dolby Atmos özellikli bir konut sinema sistemi, televizyon veya hoparlöre alt olması, ya da Xbox Mağaza’daki Dolby Access uygulaması aracılığıyla satın alınabilen Dolby Atmos özelliğine sahip kulaklıklar kullanmanız yeterli.

 

LG OLED TV’lerde ise harici bir ses sistemine bağlanmanıza gerek kalmadan etrafınızda 360 derecelik bir ses alanı yaratan oturmuş Dolby Atmos özellikleri bulunuyor.

 

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir