Kapat
Microsoft’dan parmak izi okuyuculu üstteki seviye klavye
Donanım 0

Microsoft’dan parmak izi okuyuculu üstteki seviye klavye

Bilgisayar sistemleri yanına çevre birimleri konusunda da uzun senelerdir faaliyet belirten Microsoft, üst seviye segmentinde yer alacak yeni bir klavye modeli duyurdu. Modern Keyboard adındaki klavye alüminyum alaşım ve parmak izi okuyucusu ile dikkat çekiyor.

 

Premium seviye

 

Bilhassa premium seviyede Surface dizüstü ve bilgisayar cihazlarına sahip olan Microsoft’un yeniden benzer seviyede çevre birimleri ile bu cihazlarını desteklediğini görüyoruz. Modern Keyboard ve Modern Mouse ikilisi yeni Surface cihazlarına uyan bir tasarım ile geliştirilmiş.

 

Sayısal tuş takımı ile tam doruk bir klavye olan ürün 19.3mm yüksekliğe sahip. Alüminyum alaşım ile klavyeye premium bir hava kazandırılmış. Oldukça süratli olan parmak izi okuyucusu ise normalde Başlat tuşunun olduğu yerde ve atanmış bir tuş üzerinde geliyor.

 

Keza Bkz.Apple A10X: Mobil dünyanın en güçlüsü

Bluetooth ile 10 metre bağlantı mesafesi sunan klavye ayrıca istenirse kablolu olarak da kullanılabiliyor. Tek yük ile 4 ay civarında başvuru formu ömrü sunan klavye Windows ve MacOS işletim sistemleri ile düzenli. Klavyenin fiyatı 129$ ve önümüzdeki aylarda satışa başlayacak. Modern Mouse ise 50$ fiyat etiketi ile bir süredir satışta. 

 

 

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir