Kapat
Mavi ışık filtresi f.lux Windows Mağazası'na geldi
Windows 1

Mavi ışık filtresi f.lux Windows Mağazası’na geldi

Microsoft, Windows 10 Creators Update güncellemesiyle birlikte ekran göre oluşturulan mavi ışık miktarını azaltarak geceleri PC başında çalışmayı kolaylaştıran “Gece Işığı” adlı yeni bir özellik sundu.
 
Windows 10’a bu mavi ışık filtresi gelmeden önce Windows kullanıcıları bu alandaki en iyi programlardan biri olan f.lux‘u kullanabiliyorlardı. Program sadece Microsoft’un işletim sisteminde değil, bununla beraber iOS, Android ve macOS platformlarında da mevcut durumda.
 

Ayrıca Bkz.Xiaomi nihayet MIUI 8’e ayrılmış ekran özelliğini getiriyor

Bugün f.lux, Windows Mağazası‘nda bir numaralı “Windows 10 Gece Işığı” alternatifi olarak yayınlanmaya başladı. Uygulama masaüstü sürümüyle benzer özelliklerle gelirken, çabuk erişim için sistem tepsisinde çalışıyor.
 

Windows telefonlar için takviye yok

Kullanım mağazaya Project Centennial ile portlanmış durumda ve Windows telefonları desteklemiyor. Bu noktada Microsoft’un Windows telefonlarda kendi mavi ışık filtresini sunabileceği akla geliyor ama mobil platformdaki çabuk düşüş göz önüne alındığında bunun fazla güçsüz bir olanak olduğunu söyleyebiliriz.
 
F.lux’un Windows Mağazası’da yer alan 4.32 numaralı sürümü, farklı zamanlarda ışığın vücudunuzu nasıl etkilediğini otomatik olarak inceleme ederek yatmadan önce asgari ışık seviyesini sağlayabilen bir yatak saati moduyla geliyor.
 
Keza f.lux, ışıkları otomatik olarak ekranınızla eşleştirmek için evdeki akıllı ışıklarla birlikte alıştırma özelliğine de sahip. Windows 10’daki Gece Işığı özelliğinden fazla daha gelişmiş olan f.lux’u buraya tıklayarak Windows 10’lu bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir