Kapat
Windows 0

Windows 10X Nasıl Kullanılır? Tüm Detaylar!

2020 yılının yaz aylarında çıkacak olan ve en azından pek çok kullanıcıyı şimdiden heyecanlandıran Windows 10X nasıl kullanılır? Gelin bu işletim sistemini yakından tanıyalım ve ne işe yaradığını, neden çıktığını ve amaçla kullanılacağına tek tek bakalım.

Microsoft 2 Ekim tarihinde (2019) Surface Laptop 3 gibi cihazlarla beraber Windows 10 işletim sistemini de tanıtmıştı. Pek çok kullanıcıya detay veren bu işletim sistemi aynı zamanda kişilerin de beklentisine cevap veriyordu. Peki ama neden bu kadar iddialı bir tanıtım yapıldı?

Geçtiğimiz günlerde kendi adına önemli bir tanıtım yapan Microsoft, Windows 10X ile aslında daha çok iş bilgisayarları üzerine ilerliyor. Windows 10 X ile ilgili olarak merak da buradan çıkıyor karşımıza. Microsoft 10X’e bilgisayarlarımızı yükseltecek miyiz peki?

Aslında bu sorunun yanıtı oldukça basit çünkü Microsoft, yaptığı duyuruda bu yeni işletim sisteminin Surface Neo gibi çift ekranlı cihazlarda kullanılacağını açıkladı. Yani bu işletim sistemi bilgisayarlarda kullanılmayacak. Microsoft’un bu işletim sistemini kullanmak için koyduğu bir diğer şart da cihazın Intel marka bir işlemciye sahip olması gerektiği.

Microsoft Windows 10X ile ilgili olarak önemli bir duyuru yaptı. X harfiyle de iki bilgisayarı ön plana çıkardı ve özellikle çift ekranlı monitörler için bir çalışma oluşturuldu diyebiliriz.

Şirketin yeni katlanabilir telefonu Surface Duo da çift ekrana sahip olmasına rağmen Android kullanacak. 2020’nin sonlarına doğru piyasa çıkacak olan Asus, Dell, HP ve Lenovo’nun çift ekranlı bilgisayarlarında kullanılacak olan işletim sistemi, Surface Neo’nun da arkasındaki güç olacak.

Sosyal medya içeriklerine baktığımız zaman herkes için farklı ve ayrıntılı bir çalışma üretmiş oluyoruz. Aslında kişilerin isteklerini ve beklentilerini değiştirmek için firmalar ve markalar sürekli çalışıyor. Bu çalışmalar da bize farklı bir yenilik ve ayrıcalık katıyor.

 

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir