Kapat
Android 0

Lenovo Moto X5, iPhone X’i andıracak

iPhone X‘e çok benzeyen bir Android akıllı telefonla tanışmaya ne dersiniz? Şuan son rütuşları verilen Lenovo Moto X5, iddialara göre tam da böyle bir telefon olacak. Detaylar haberin devamında…

Lenovo tarafından satın alınan Motorola markası altında piyasaya sürülmesi beklenen Moto X5‘in teknik özellikleri internete sızdırıldı. Buna göre Moto X5‘te iPhone X‘in ekranında yer alan ve “notch” denilen bölmeye yer verilecek. Ekranın tam üstünde konumlandırılan bu bölgede ön kamera, yüz tarayıcı ve kızıl ötesi lensler yer alabilir.

Kapasitif tuşlar iptal!

Moto X5‘in iPhone X‘le olan benzerliği yalnızca bununla da sınırlı değil. İddialara göre Moto X5‘te kapasitif veya sanal tuşlar da bulunmayacak. Tıpkı iPhone X‘te olduğu gibi parmak hareketleriyle uygulamalar arasında geçiş yapmak ve ana sayfaya dönebilmek mümkün hale gelecek.

Dört kameraya sahip olması planlanan Moto X5‘in önde 2, arka tarafta da 2 tane lense ev sahipliği yapması bekleniyor. Bu sayede hem selfi çekimleri, hem de portre fotoğrafları iPhone X’le yarışabilecek kadar kalitede çekilebilecek.

Fiyatı iPhone X’ten daha ucuz olabilir

Böylesine yenilikçi ve rekabetçi bir ürünün iPhone X gibi 999 $’a satılmasını beklemek gerçekçi olmaz. Her ne kadar resmî bir fiyat bilgisi verilmemiş olsa da, uzmanların tahmini Lenovo Moto X5‘in 449 $ gibi uygun bir fiyat politikasını benimseyeceği yönünde.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir