Kapat
Jaguar, elektrikli I-Pace SUV'un üretimine başladı
Otomotiv 0

Jaguar, elektrikli I-Pace SUV’un üretimine başladı

Bir yıldan kısa bir süre önce Los Angeles Otomobil Fuarında tanıtılan Jaguar’ın elektrikli SUV’unun imal versiyonu yılın ilerleyen döneminde tanıtılacak.
 
bkzdh=917889
Automotive News haberine göre elektrikli otomobilin üretimi Magna Steyr‘ın Avusturya fabrikasında çoktan üretime başladı. Aracın üretilen ilk örneklerinin 2017 Frankfurt Otomobil Fuarındaki resmi lansmanın anında ardından Avrupadaki showroomlarda yerini alması planlanıyor. 2018 yılının ikinci yarısına kadar Amerikan pazarında satılmayacak olan araç o pazarda olasılıkla 2019 model olarak satışa sunulacak.
 
Aracın bu denli hızlı üretime girmesinde en büyük etmen Magna Steyr üretim ekibinin I-Pace projesine başından beri dahil olması oldu. Konuyla ilgili konuşan Magna Steyr vasıta teknolojisi ve mühendisliği başkanı Karl-Friedrich Stracke, doğru işlemleri en başından beri uyguladıklarını ve aracı üretilebilirlik görünüm açısıyla geliştirdiklerini belirtiyor.
 
Sahip olduğu 90 kWh kapasiteli bataryası ile tek şarjla 354 km menzile sahip olması beklenen Jaguar I-Pace, toplamda 400 beygir baskı ve 700 Nm tork değerine sahip olacak. Seri şarj olabilen araç 50 kWh DC şarj ile 90 dakikada %80 doluluk oranına ulaşacak.
 

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir