Kapat
Haberler 0

iPhone’deki açık ücretsiz depolama alanı veriyor!


iPhonedeki açık sayesinde 2 GB’a kadar artırabilecek bir yöntem ile ücretsiz depolama alanı veriliyor.

Diyelim ki iPhone’nunuzda yer kalmadı veya çok az kaldı. Herhangi Bir şey silmeden daha fazla alana ihtiyaç duyuyorsunuz.
Yapacak bir şey yok diye üzülmeyin, çünkü aşağıdaki adımlar gerçekten işe yarıyor. iTunes üzerinden film kiralamayı denerseniz, iPhone size olumsuz yanıt verse de o filmi kiralamanız için tüm gücüyle çalışacak ve size gani gani  yer açacak. Gelin bu yönteme birlikte bakalım ücretsiz ne kadar depolama alanı nasıl elde ettim görelim…

Öncelikle “Ayarlar” menüsünden “Genel” bölümüne ve onun altından da “Saklama Alanı” bölümüne girdim ve mevcut kullanılabilir depolama alanımın 137 MB olduğunu gördüm.

137 MB

Ardından iTunes’u açarak Filmler sekmesin’den bir film kiralamaya çalıştım. The Huntsman: Winters War adlı filmi seçtim ve “kirala” butonuna dokundum.(Apple hesabı şifresi isterse şifreyi girebilirsiniz.) Tabii ki hemen “saklama alanı yetersiz” uyarısı aldım.(Filmin boyutu telefonun kullanılabilir hafızasından yüksek olması gerekmektedir.)

2
İndirilemiyor

İşte bu noktada iPhone, panik ile program cache dosyalarını ve gereksiz gördüğü tüm dosyaları silmeye başladı. Tabii ki bundan beni haberdar etmedi ve arka planda her ne yaptıysa ben göremedim.

347 MB

Bir süre sonra tekrar “Saklama Alanı” kısmına kısmına girdim ve kullanılabilir alanın artmaya başladığını gördüm. Kullanılabilir alanım önce 153 MB’a ardından 230 MB’a ve son olarak da 347 MB ’a yükseldi. Sonuç olarak filmi kiralamadım ama işleme başlamadan önce 137 MB olan kullanılabilir alanım 347 MB’a yükseldi.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir