Kapat
iOS 0

İOS 11 İle Gelen 10 Yeni Özellik

Apple, önümüzdeki Sonbahar kullanıcılarıyla buluşacak, dünyanın en gelişmiş mobil işletim sistemi İOS 11 ‘i resmen tanıttı. WWDC 2017 Konferansı kapsamında yapılan tanıtımda, İOS 11 ile gelen yenilikler ve güncellemeler büyük ilgi gördü. Dikkat çekici bu yeniliklerin en çok ilgi göreni, ApplePay uygulaması ve Siri’ye gelen ek özellikler oldu. İşte İOS 11 ile gelen dikkat çekici özellikler.

1.Siri Artık Daha Kullanışlı

İOS11 le gelen özellikler arasında ilk dikkat çeken Siri’ye getirilen güncellemeler oldu. Günlük konuşma diline daha yakın hale getirilen Siri artık çeviri de yapabilecek. Çeviri yapabildiği diller arasında Çince, Fransızca, Almanca, İtalyanca ve İspanyolca bulunuyor.

2.Kamerayla Birlikte Gelen Yer Tasarrufu

Daha önce Iphone ile çekilen videolar H.264 kodlamasıyla kaydediliyordu fakat bundan böyle HEVC kodlamasıyla kaydedilecek ve böylece videolar daha az hafıza kaplayacak. Buna benzer şekilde fotoğraf formatında gidilen değişiklikle de hafıza probleminin önüne geçilecek.  Flaş, HDR, Optik Sabitleyici özelliklerine getirilen iyileştirmeler de İOS11 ile hayatımıza girecek.

3.Yeni Kontrol Merkezi

Kontrol merkezinde radikal bir değişime gidilmiş ve iki ayrı ekrandan oluşan Kontrol Merkezinin artık tek bir ekrandan kolaylıkla kontrolü sağlandı. Fakat Apple kullanıcıların yıllardır beklediği Hücresel Veri’yi etkinleştirme tuşu gözden kaçmış durumda.

4.Imessage ‘ın Yeni Tasarımı

Imessage klavyesinin altına yeni bir menü koyuldu ve bu menü ile artık mesajlar daha zengin içerikli, daha renkli bir şekilde yollanabilecek.

5.İOS11 ile Sürüş Keyfi

Iphone artık araba sürdüğünüzü anlıyor ve  bildirimleri otomatik olarak sessize alıyor.

6.Apple Pay

ApplePay yardımıyla Iphone kullanıcıları kendi arasında para alışverişi yapabilecek.

7.AppStore

İOS11 ile kullanıcılar yeniden tasarlanmış Appstore ile tanışacak.

8.Canlı Fotoğraflar

Çekilen canlı fotoğraflar üzerinde kırpma gibi düzenlemeler yapılabilecek.

9.Apple Haritalar

Artık kapalı mekanlar da Apple Haritalar’da görüntülenebilecek.

10.Apple Music

İOS11 ile Apple Music uygulaması da yenilendi. Artık yakın arkadaşlarınızın çalma listelerini görebilir ve siz de çalma listelerinizi onlarla paylaşabilirsiniz.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir