Kapat
İnternet Altyapı Sorgulama Nasıl Yapılır?
Genel 0

İnternet Altyapı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Türkiye’de yaşayan insanların internet bağlantısı açısından belli başlı birkaç seçeneği vardır. Bu yüzdende genellikle insanalar bölgesinde hizmet veren sağlayıcıyı seçmek zorunda kalıyor. Bu noktada ise internet altyapısı sorgulamak oldukça önemli. Peki, internet altyapı sorgulama nasıl yapılır?

Bazı bölgelerde birçok seçenek olduğundan dolayı hangi sağlayıcıyı seçeceğinize karar vermek zor olabiliyor. Karar vermek içinse yapmanız gereken kullanıcı yorumlarına ve analizlere dikkat etmek olacaktır. Hangi internet sağlayıcısını seçerseniz seçin yapmanız gereken ilk şey internet altyapısı sorgulamak olacaktır.

İnternet Altyapı Sorgulama Nasıl Yapılır?

İkamet ettiğiniz bölgede birbirinden farklı birçok internet hizmeti mevcut olabilir. Ancak tüm ayrıntıları ve hizmetleri öğrenmek için internet altyapı sorgulama işlemini yapmanız gerekiyor.

Türk Telekom: Türk Telekom firması için internet altyapısı sorgulama işlemini yapmak için öncelikle Türk Telekom’un web sitesini ziyaret etmeniz gerekmektedir. Web sitesine giriş yaptıktan sonra sayfanın sağ üst tarafında bulunan Altyapı Sorgula kısmına tıklayınız. Ardından ise karşınıza çıkacak olan haritanın sol kısmından bulunan menüden il, ilçe, mahalle, cadde/sokak, dış kapı numarası ve iç kapı numarası gibi bilgileri doğru bir şekilde girerek Altyapı Sorgula butonuna tıklayınız.

Turkcell Superonline: Turkcell Superonline şirketi için altyapı sorgulama işlemini yapmak için öncelikle Turkcell Superonline’ın web sitesini ziyaret etmelisiniz. Web sitesine giriş yaptıktan sonra işlem seçeneklerinin bulunduğu kısımdan Altyapı Sorgula kısmına tıklayınız. Ardından ise karşınıza çıkan pencerenin üst tarafında bulunan il, ilçe ve mahalle gibi istenen bilgileri doğru bir şekilde girerek alt yapı sorgulama işlemini tamamlayabilirsiniz.

TurkNet: TurkNet internet altyapısı sorgulama işlemi için TurkNet’in web sitesine giriş yapınız. Web sitesine girdikten sonra sizden istenen ikamet bilgilerini girerek ilgili internet hizmetlerine ulaşabilirsiniz.

Türksat Kablonet: Türksat Kablonet altyapı sorgulama işlemi için öncelikle şirketin web sitesine giriş yapmalısınız. Web sitesine girdikten sonra sayfanın en alt kısmında bulunan Binamda hizmet var mı? Kısmına giriniz. Sonra il, ilçe ve mahalle gibi istenen bilgileri doğru bir şekilde girerek altyapı sorgulama işlemini tamamlayabilirsiniz.

Vodafone: Vodafone internet altyapı sorgulama işlemi için öncelikle şirketin web sitesine giriş yapınız. Web sitesine girdikten sonra altyapı sorgulama kısmına giriniz. Burada öncelikle telefon numaranız istenecek ve telefon numarasını onaylamanız istenecek. Daha sonra ise sizden istenen ikamet bilgilerini girerek Tarifeleri Göster butonuna tıklayınız.

Hizmet almak istediğiniz firmanın internet altyapı sorgulama işlemini yapmak için yukarıdaki işlemleri yapabilirsiniz. Genel olarak yukarıda belirtmiş olduğumuz tanınmış firmaları tercih ederseniz daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. İnternet altyapı sorgulama işleminden sonra sizin için sunulan hizmetlerden size uygun olanını seçebilirsiniz.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir