Kapat
Nvidia RTX 3070 Ti ve RTX 3080 Ti Mobil Grafik Kartları Tanıtıldı!
Haberler 0

Nvidia RTX 3070 Ti ve RTX 3080 Ti Mobil Grafik Kartları Tanıtıldı!

Nvidia, bugün yapmış olduğu etkinlikte mobile platformda dikkat çeken RTX 3070 Ti ve RTX 3080 Ti grafik kartlarını tanıttı.

CES 2022 fuarında Nvidia, yeni mobil grafik kartlarını tanıtarak fuara damga vuran şirketlerden birisi oldu.

Nvidia yapmış olduğu tanıtımda oyunlarda işlemciden daha çok ekran kartının önemli olduğundan bahsetti. Şirket, yapmış olduğu yenilik ve geliştirmelerle birlikte oyunculara daha iyi bir performans deneyimi yaşatmayı hedefliyor. AMD ve Intel şirketleriyle anlaşma yapıldığını açıklayan Nvidia, Max-Q platformuyla birlikte gelen ekran kartlarıyla çok daha iyi bir oyun deneyimi yaşanacağını belirtti.

Nvidia’nın Mobil Grafik Kartları RTX 3070 Ti ve RTX 3080 Ti Tanıtıldı!

1.499 ile 2.499 dolar fiyat bandındaki bilgisayarlarda görebileceğimiz mobil grafik kartları, performans noktasında oldukça üst seviyede olacak. Nvidia, bu ekran kartlarının 1 Şubat itibariyle Razer ve Alienware gibi birkaç ortakla beraber kullanıcılara sunacak.

16GB’lık GDDR6 grafik belleğine sahip RTX 3080 Ti, performans açısından TİTAN RTX modellerinden daha güçlü olacak. En yüksek ayarlarda ve 1440p çözünürlükte 120 FPS civarı bir değer sunan grafik kartı, fabrika verilerine göre beklentilerin üstünde bir performans sergiliyor.

İşlemci optimizasyonu hakkında pek detaylı bir açıklamada bulunmayan şirketin, yeni özellikle beraber herhangi ekstra bir performans iddiası yok. Yeni teknolojisine Rapid Core Scaling adını verdi. Bu teknoloji bazı GPU çekirdeklerini devre dışı bırakarak diğer çekirdeklerin 3 kat daha performanslı çalışmasını sağlıyor. Batarya kısmında da Battery Boost teknoljisini duyuran şirket, bu teknolojiyle birlikte yüzde 70’e varan bir pil tasarrufu yapmayı planlıyor.

Gerçekleştirilen CES fuarında oldukça iddialı ekran kartları tanıtılsa da bu erkan kartları hakkında fazla bir detay verilmedi. Analistlerin öne sürmüş olduğu iddialar Nvidia ve AMD’nin tanıtıtmış olduğu ekran kartlarına ait detayların birkaç gün içerisinde açıklanacağı yönünde.

Yeni mobil grafik kartları Nvidia RTX 3070 Ti ve RTX 3080 Ti hakkında bilinenler şimdilik bu kadar.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir