Kapat
Haberler 0

Elon Musk yapay zeka hakkında açıklama yaptı! İnsanlığın sonu..

Elon Musk yapay zeka konusunda tekrar uyardı!

SpaceX uzay taşımacılığı şirketi, Tesla otomotivleri, elektrikli araçlar gibi bir çok teknoloji ile ilgili alanda tanıdığımız Elon Musk sürekli yapay zekaların insanları tehdidi ile ilgili açıklamalar yapıyor. Adeta bir bilim kurgu filmleri gibi teknolojinin içerisinde olan Elon Musk yeni bir açıklama daha yaptı.

Daha öncede yapay zeka ile ilgili insanlığı tehdit edecek açıklarımı yapan Musk, şimdi ise insanlığın yapay zekaya karşı hayatta kalma şansını açıkladı. İnsanlığın yapay zekaya karşı %5 veya %10 şansı olduğunu vurgulayan Musk yapay zeka konusunda uyarılarına devam etti. İnsanlığa hükmedeceğini düşündüğü yapay zekaya karşı bir çözüm yolu olduğunuda söyleyen Musk, insan beyninin yapay zeka gibi bir yapıda olduğunu tekrar vurguladı.

Bu konu ile ilgili Neuralink şirketini kuran Elon Musk, şirketin tek amacının insan beyni ile doğrudan bilgisayar ve diğer elektronik sistemleri yönetebilmesi için bir teknoloji geliştirmek olduğunu söylemişti. Hedefine 4 yıl içerisinde ulaşmayı hedefleyen Elon Musk’ ın en ilginç iddaası ise bu teknolojinin bilim kurgu filmlerini aratmayacak telapatininde önünü açacak olması.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir