Kapat
Sinema 0

Bu Yılın En Çok Beklenen 6 Korku Filmi!

Bu Yıl Vizyona Girecek Korkudan Dibinizin Düşeceği 6 Film!

Korku filmi evreninin efsanelerinden olan bazı filmler yeniden beyaz perdeye dönüyor. İşte bu yıl vizyonda izlerken iliklerimize kadar korkacağımız en iyi 6 filmi!

1- Alien: Covenant (19 Mayıs 2017)


Efsanevi Alien serisinin yeni filmi olacak Covenant, uzaylı ve canavar anlayışımızı değiştiren bir film olarak beyaz perdeye çıkmıştı. Korku, gerilim ve aksiyon öğelerinin harmanlanacağı yapım 19 Mayıs’da izleyicilerle buluşmayı bekliyor.

2- Annabelle 2 (18 Ağustos 2017)


İlk yapımı ile adeta korkudan altımıza ettiren Annabelle, serinin 2. filmi ile tekrar karşımıza çıkıyor. Fragmanına bakacak olursak yine harika olacak gibi duruyor.

3- It / O (8 Eylül 2017)


Stephen King’in muhteşem korku/gerilim romanından uyarlanacak olan yapım, palyaçolara olan bakış açımızı çok büyük şekilde değiştirecek. Geçmiş yıllardaki uyarlaması bile iyiyken günümüz teknolojisi ile Pennywise efsanesini yeniden beyaz perdede görmek korkunun dibini bize yaşatacak.

4- Insidious: Chapter 4 / Ruhlar Bölgesi: Bölüm 4 (27 Ekim 2017)


Insidious ya da Türkçe adıyla Ruhlar Bölgesi, serisinin 4. Filmiyle bizleri yine koltuğumuza yapıştırıcacak. Şu anda detayları tam olarak bilinmiyor olsa da Elise ile yine bir maceraya gireceğimiz kesin. Ne çektin be Elise!

5- Saw: Legacy / Testere Efsanesi (27 Ekim 2017)


Şu anda Amerika tarihi Insidious ile bir olmasıyla Ekim’in son haftasında korkuya doyacağımızı gösterirken bu filmin ufak da olsa 2018 başında vizyona girme ihtimali var. Ama Testere gibi efsanevi bir seri ve Tobin Bell gibi bir oyuncununmuhteşem oyunculuğu ile John Kramer, yani Jigsaw karakterini oynamasıyla yine hayran olacağımız gibi duruyor. Evet, seri korkudan daha çok aksiyon ve gerilime kaymış olsa da filmin adında da görüldüğü gibi bu seri efsane!

6- Friday the 13th / 13. Cuma


Şu anda tarihi tam olarak net olmasa da Jason reyizi bu sene içerisinde tekrar göreceğiz. Yine o efsanevi maskesi ile seyirci karşına çıkacak olan Jason’ı da merakla beklememek elimizde değil. Şu anda tarihi belli olmayan yapımda neler olacak hep beraber göreceğiz.

 

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir