Kapat
Haberler 0

Bitcoin yeniden 10 bin dolar bandına yaklaştı

Kripto para borsası geçtiğimiz ay yaşanan büyük çöküşün ardından toparlanma emareleri göstermeye başladı. Geçen ay toplam pazar hacmi 280 milyar dolara kadar gerileyen kripto para sektörü, fiyat olarak da Kasım ayının ortalarındaki değerine düşmüştü. Ancak her zaman olduğu gibi borsa yeniden yaralarını sarmaya başladı ve hacmi 480 milyar dolar miktarına tekrar yaklaştı.

BTC, 10 bin dolar seviyesini test ediyor

Hacim olarak dünyanın en büyük ve yaygın kripto parası olan Bitcoin, an itibariyle 10 bin dolar bandını test etmeye başladı. Diğer 10 büyük kripto para birimi de yüzde 8.9 oranında değer kazanmış durumda. Litecoin, yüzde 19.5’luk değer artışıyla birinci sırada yer alırken, IOTA da yüzde 9.1’lik primle ikinci sırada yer alıyor. Hatırlanacağı üzere Bitcoin fiyatları çakılırken Litecoin sürekli değer kazanmaya devam ediyordu.

Aralık’ta 20,000 doları görmüştü

Market hacmi 163 milyar dolar olan Bitcoin’in anlık fiyatı 9,700 dolar seviyelerinde seyrediyor. Geçtiğimiz gün bu rakam 9,900 dolar seviyesindeydi. Oysa çok değil, sadece geçtiğimiz yıl Aralık ayında Bitcoin’in fiyatı 20,000 dolara ulaşmayı başarmıştı.

Yükselişteki bir diğer kripto para ise Ethereum. Fiyatı 930 dolar seviyesinde seyreden, market hacmi ise 90 milyar dolara ulaşan Ethereum‘u ise Ripple takip ediyor. 44.15 milyar dolarlık hacme sahip olan Ripple’ın fiyatı 1,1 dolar bandında.

Günlük işlem hacmi bakımından ise liderlik koltuğu yine 9.13 milyar dolarla Bitcoin‘in elinde. 3.5 milyar dolarla Tether ve 3.14 milyar dolarla Ethereum da sıralamada yer alan diğer kripto paralar.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir