Kapat
bitcoin
Gündem 0

Çin Yerli Bitcoin Borsalarını Kapatıyor

Çin, yerel Bitcoin borsalarını kapatmayı planlıyor, isimsiz kaynaklar The Wall Street Journal’a bugün bildirildi. Kaynaklar, düzenleyicilerin kapatma gerçekleşeceği konusunda net bir mesaj vermediklerini söyledi. Bir düzenleyici bir mübadelede kararın alındığını söylerken, bir başkası kararın birkaç ay sürebileceğini söyledi. CoinDesk’e göre, bu habere karşılık olarak Bitcoin fiyatları 4.108’e kadar düştü.

Çin hem Bitcoin, Ethereum ve diğer kriptokoinler için geniş ve kârlı kriptokrasi madenciliği faaliyetlerine ev sahipliği yapmaktadır. Bitcoinity.org’a göre Bitfinex, OkCoin ve BTCC – üç Çin menkul kıymet borsası, son 30 günde küresel pazar payının yüzde 45’inden fazlasını oluşturdu. Bitcoin’in Çin’deki artan popülaritesi, hükümeti Çin para birimini yerel para birimine karşı bir tehdit olarak algılamaya başlamasına neden olabilir. Özellikle de Çinli yatırımcılar geçtiğimiz yıl yuan’a karşı bitcoin alarak resmen bahis oynamışlardı.

ÜÇ ÇİNLİ EXCHANGE, SON 30 GÜN ÜZERİ KÜRESEL PAZAR PAYININ% 45’İNİN ÜSTÜNE ÇIKTI.
Geçmiş hafta Çin merkez bankasının geçen hafta ICO’ları ülkenin mali düzenini bozduğu için eleştiren sözlerini yansıtan isimsiz kaynaktan, kapatma iddiası nedeni olarak “çok fazla bozukluk” söz konusudur. Çin, geçtiğimiz hafta ilk para tekliflerini onaylanmamış ve yasadışı bir kamu finansmanı biçimi olarak yasakladı.

BTCC’nin kurucu ortağı ve CEO’su Bobby Lee’nin de aralarında bulunduğu birçok söylentinin kapatılmasına şüpheyle yaklaşıyor. 8 Eylül’de takipçilerin kapatma haberlerinin sahte veya gerçek olduğunu düşündükleri bir ankette tweet yaptı; Şimdiye kadar, yüzde 83 oy haberi sahte olduğuna inandıklarını söyledi.

OkCoin, e-postayla gönderilen bir bildiriyle karşılık verdi: “Şu ana kadar herhangi bir makam tarafından BTC borsalarını kapatma konusunda bilgilendirilmedik, bu gerçekleşirse web sitemizde hemen bir bildirim yayınlayacağız. Durum böyle olsa bile kullanıcılar için çevrimdışı ticaret yapıyor olacağız ve hesabınızdaki bozuk paralarınız kesinlikle güvende olacak “dedi.

Bu, Çin’in Bitcoin üzerindeki düzenleyici kasını esnettiği ilk değil. 2013 yılına gelindiğinde, Çin tüm bankalardan ve finansal kurumlardan şifreli eşyalanmayı yasakladı ancak borsaları tek başına bıraktı. Çin Halk Bankası, yayın için zamanında yoruma cevap vermedi ve ayrıca Çin’in önde gelen Bitcoin, Bitfinex, BTCC ve Huobi’yi değiştirmedi.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir