Kapat
Asus Strongbox dünyanın en güçlü 8 ekran kartlı bilgisayarı oldu
Donanım 0

Asus Strongbox dünyanın en güçlü 8 ekran kartlı bilgisayarı oldu

Son dönemde madencilik için geliştirilen çok kartlı sistemler gündemdeyken, bambaşka amaçlar için hazır bilgisayar sistemleri de mevcut. Asus Strongbox, dünyanın en dinç 8 ekran kartlı bilgisayar sistemi oldu.

 

Özel amaçlı

 

Asus Strongbox, firmanın Strongbox bilgisayar üreticisi ile iki taraflı geliştirdiği bir sistem. Strongbox ise sistemi Jellyfish canlandırma stüdyosu için hazırlıyor. 7 gün 24 saat profesyonel animasyonlar sıralamak için tasarlanan sistem bu bakımdan fazla kuvvetli almak zorunda.

 

4 raflı olan bilgisayar sisteminde 8 adet Asus GeForce GTX 1080 Ti ekran kartı kullanılmış. Sistemin bugüne kadar geliştirilmiş en iyi fiyat-performans sistemi olduğu da dile getiriliyor. Bu sistemler için kullanılan OctaneBench testlerinde 3 kategoride rekor kırmayı başarmış. Bir De en yüksek yoğunlukta sıcaklık değerinin de 51 derece civarında olduğu ifade ediliyor.

 

Keza Bkz.Samsung’un gelecek yılki amiral gemilerinde ayrı yonga seti iddiası

Bunun açık havada Asus sanal madencilik için iki ekran kartı daha duyurdu. Asus Mining P106 (GTX 1060) ve Asus Mining RX470 adlarını içeren ekran kartları maliyetine göre yüzde 36 daha iyi kazma performansı sunuyor. Ayrıca dayanıklılığı arttırmak için Super Alloy Power II bileşenleri, çift rulmanlı fanlar ve IP5X toza sağlamlık sertifikasına yer verilmiş. Nvidia tarafında herhangi bir ekran çıkışı yer almazken, AMD tarafında ise DVI-D bağlantısı bulunuyor.

 

Asus keza enerji tasarrufunu ve performansı denetim edebilmek nedeniyle GPU Tweak II yazılımını da sunuyor. Asus Mining RX470 ekran kartı Temmuz ayında piyasada olacak. Asus Mining P106 ise sadece Çin’e özel olacak. 

 

 

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir