Kapat
Otomotiv 0

Arabalar Office oluyor..

Mercedes-Benz ve Microsoft, otomobilleri ofise dönüştürecek In Car Office projesini hayata geçireceğini duyurdu.

Tesla başta olmak üzere BMW, Ford ve Volkswagen gibi birçok üretici, “tamamen sürücüsüz” otomobiller üzerinde çalışıyor. Elbette bu projeler diğer teknoloji şirketlerini de harekete geçiriyor. Artık Apple, Google ve Microsoft gibi isimler de sürücüsüz otomobillerle anılıyor. Günümüz teknolojisinde sürücüsüz otomobil, otomatik sürüş gibi bir çok özellik hayata geçirmeye amaçlanmış bir kısmıda geçirilmişti.

Bu alanda çeşitli ortaklıklar da söz konusu. Özellikle son dönemlerde otomobil ve teknoloji üreticilerinin projeleri sıklıkla karşımıza çıkıyor. Bunun son örneği de IFA 2016’dan geldi. Mercedes-Benz ve Microsoft, In Car Office adını verdiği yeni projesini duyurdu.

Mercedes, bu sayede Microsoft’un sık tercih edilen uygulamalarını otomobillere entegre etmeyi planlıyor. Microsoft Exchange ve Office servislerinin birçoğu otomobillerde dahili birer yazılım olarak gelecek. Bu sayede sürücü ya da yolcular otomobil ekranından Microsoft servislerine erişip takvimi, e-postalarını ve dokümanlarını görüntüleyebilecek.

Elbette bu işlemler sesli komutlar vasıtasıyla gerçekleştirilecek. Mercedes ve Microsoft, bu projeyle otomobilleri birer ofise dönüştürmek istiyor. Böylece çalışanlar seyahat ederken de işten kopmamış olacak. İşkolikler için çok başarılı bir proje olsada. Hayatımızın her anında bu kadar teknoloji ne kadar mantıklı onuda siz düşünün. 🙂

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir