Kapat
Teknoloji 0

Apple, yapay zeka çalışmalarını yayınlayacak!

Apple, yapay zeka adına yaptığı çalışmaları, araştırmaları halka yayınlayacak!

Günümüz gelişen teknolojisi ile birlikte, robotlar da gelişmeye başladı. Bununla beraberinde gelen yapay zeka tanımı azda olsa hayatlarımızda kullanılıyor. En büyük örneklerden biri ise Siri. Apple’ ın harikası Siri tam olmasa da bir yapay zeka örneği.

Aslında oldukça geniş bir kapsam olan yapay zeka gelecek teknolojisinde büyük yer kaplayacak. Bilim kurgu filmlerinden gördüğümüz gibi ön plana çıkacağını düşündüğümüz yapay zeka iyi mi kötü mi etkileyecek bilemiyoruz. Bizce insanlığın sonunu bile getirebilecek bir çalışma. Ne kadar doğru ne kadar yanlış orası bilinmiyor. Apple yapay zeka ile ilgili çalışmalarını, araştırmalarını halkla paylaşacağını duyurdu. Bu durum akıllarda tabii ki soru işaretlerini bıraktı. Apple her bilgiyi paylaşacak mı? Yoksa sır saklayacak mı?

Bizce saklayacak. Her firma saklar. Bu görüşteyiz. Ama karşımızda ki Apple olduğu için bu konuyla ilgili oldukça gelişme görebileceğimiz görüşündeyim. İnsanlığı tatmin edecek paylaşımlar yayınlanacak olsa da Apple her şeyi paylaşmayacaktır.

Umarız ki yapay zeka çalışmaları insanlığın yararı adına olur.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir