Kapat
iOS 0

Apple O Cihazın Fişini Çekti

Apple yeni modellerini bu sene 12 eylülde tanıtmıştı. 12 eylülde 3 yeni telefon tanıtan şirket telefonların piyasaya çıkış tarihini de açıkladı. Apple Türkiye’de yapılan açıklamaya göre 20 ekimde iPhone 8 ve iPhone 8 Plus satışa çıkacak. iPhone 8 çıktığı zaman iPhone 7 256 GB’lık sürümünün üretimi durdurulacak.

Ülkemizde 20 ekimde satışa çıkacak telefonların fiyatları da belli oldu. Açıklanan fiyatlara göre: iPhone 8 64 GB 4.199 lira, iPhone 8 256 GB ise 4.999 lira olacak. İPhone 8 plus 64 GB’in fiyatı ise 4.799, iPhone 8 Plus 256 GB’in fiyatı 5.599 lira olarak belirlendi. iPhone X için biraz daha beklememiz gerekiyor. Şirket tarafından henüz bir açıklama yapılmayan iPhone’nun bu modeli henüz daha satışa çıkmadı.

İPhone 7 Modeli İçin Şok Karar

Yayımlanan haberlere göre iPhone 8’in çıktığı gün iPhone 7’nin 256 GB’lik sürümünü üretimden kaldıracak. Bu hamlenin amacının iPhone 8 satışlarına destek olması bekleniyor. Sadece iPhone 7 değil iPhone 7 Plus’ın da 256 GB’lik sürümü de üretimden kaldırıldı. İPhone 8 ve iPhone 8 Plus ülkemizde 20 ekimde satışa sunulacak. iPhone X için herhangi bir tarih açıklanmadı. İPhone X’in ekranında ve kamerasında bazı sıkıntılar olduğu dedikoduları ortalıkta dolaşmaktadır. Gecikmenin sebebi bu durumlar da olabilir.

Öncelikle üretimi duran modeller sadece 256 GB’lik modellerdir. Yani 32 ya da 128 GB’lik sürümleri hala satışta ve üretimi devam etmektedir. Yapılan anketlerde çıkan sonuca göre yapılan bu hamle ne kadar işe yarar bilinmemekte. Ankete göre iPhone 8 ve 8 Plus yeni çıkan iPhone modellerine göre satışı daha yavaş ilerlediği yönünde. Ayrıca şu anda iPhone 7 iPhone 8’e göre Google’da daha çok aranıyor ve bu Apple’ın hiç hoşuna gitmeyen bir durum.

Her sene yeni bir telefon çıkarak telefon şirketi Apple bu yıl 10. Yıl adına iPhone X’i dünyaya tanıtmıştı. iPhone X’de çerçeveyi tamamen kaldıran Apple ile klasikleşmiş home tuşunu da kaldırdı. Face ID teknolojisi ile telefon kilidini açma özelliği getirdi. Merakla beklenen iPhone’nun bu modeli henüz satışa çıkarılmadı. Umarız daha fazla beklemeden çıkarırlar.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir