Kapat
Gündem 0

Apple İphone 4′ leri siliyor..

Apple Eylül ayı İphone 7′ nin tanıtılması itibariyle İphone 4′ lerden desteğini çekiyor.


iPhone 7 tanıtımına birkaç gün kala, Apple cephesinden yeni haberler gelmeye devam ediyor. Şirket, 13 Eylül itibariyle iPhone 4 desteğini tamamen sonlandıracağını açıkladı. 2010 yılında Steve Jobs’ın tanıttığı iPhone 4, artık hiçbir konuda destek alamayacak. İos’ un güncel sürümlerini alamayan 4 artık Apple’ dan teknik olarakta destek alamayacak.

Bu tarih itibariyle telefon donanımsal ve yazılımsal olarak devre dışı kalmış olacak. Apple ve anlaşmalı kuruluşları iPhone 4 için desteği tamamen kesecek. Böylece, çıkışıyla birlikte anten sorunuyla sık sık gündeme gelen iPhone 4 de tarih olacak.

Apple, bu adımla kullanıcıların artık daha yeni modellere yönelmesini istiyor. iPhone 4 kullanıcılarına telefonlarındaki verileri ilk fırsatta yedeklemelerini öneriyoruz. Çünkü destek sonlandığında ortaya çıkabilecek sorunlar veri kayıplarına yol açabiliyor. Ne kadar doğru bir karar tartışılacak bir konu olsada bir yandan mantıklı olduğu söylenebilir. En büyük sorunlardan biri İphone 4′ e sahip olanlar artık dışlanmış, istenmeyen evlat olan bir telefona sahip oldukları anlamına geliyor. İphone 4′ ünü elinden çıkarmak isteyen kullanıcılar bu olay ile zor durumda kalacak.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir