Kapat
Android 0

Android O Yeni Özellikleri!

Android O geliyor!


Google tarafından artık gelenek haline gelen I/O 2017 geliştirici konferansında yepyeni Android sürümünü tanıtmasını bekleniyor.

Android ismi O olacak yeni sürümde gelecek yeni özelliklerin başında Copy Less yani daha az kopyalama olacak. Bu yeni özellik sayesinde kullanıcıların daha az metin kopyalamasına izin verilerek daha pratik olmak amaçlanıyor. Örneğin, Yelpuygulaması içerisinde bulduğunuz bir yeri arkadaşınıza tarif etmek istiyorsunuz. Mesajlar a girdiğinizde adres bir öneri olarak karşınıza çıkacak ve mesajın içerisinde kopyala-yapıştır yapmaya gerek kalmadan göndermek için sadece bu öneriye tıklamanız yeterli olacak.

İkinci önemli yenilik ise SMS’e geliyor. Android O, adres gibi şeyleri bağlantı haline getirerek tıklandığında Google Maps üzerinden size konumu gösterecek. İOS’da uzun süredir olan özellik Android cihazlarda ise 3. Parti uygulamalarla bu özellik sağlanıyordu.

Android O, ekrandaki hareketleri anlayarak atadığınız uygulamayı açaçak. Örneğin Mesajlar için M harfini çizdiğinizde mesajlara girecek.

17 Mayıs tarihinde gerçekleştirilecek olan Google I/O geliştirici konferansında, Google O ile ilgili daha fazla detay ortaya çıkacak.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir