Kapat
AMD Ryzen işlemciler hız kazanmaya devam ediyor
Donanım 0

AMD Ryzen işlemciler hız kazanmaya devam ediyor

 

 
Ilk Olarak şunu eklemek isterim ancak eğer yeni güncellemeyi sınamak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey, Steam üzerinde Rise of Tomb Raider’ın ayarlarına girerek beta sekmesi altındaik 767.2 güncellemesini ayarlamak. Geliştirici firma Crystal Dynamics’in açıklamasına kadar, yeni güncelleme oyunda daha iyi çoklu izlek desteği sağlıyor ve buna emrindeki olarak ayrı render görevlerini farklı izleklere daha etkili bir şekilde atayabiliyor.
Özellikle orta ve yüksek kalite ayarlarında önemli kazanım sağlayan güncellemeyle, AMD’nin performans değerlendirmesine kadar orta ayarda 3 kare/saniye, yüksek kalite ayarında ise az kalsın 10 kare/saniye civarında performans artışı oluyor. Açık Konuşmak Gerekirse özellikle yüksek kalite ayarı için tek bir güncellemeyle böylesi bir ilerleme sinyâl.
 
 
 

Ryzen işlemci ailesi, çok çekirdek ve fazla izlek kabiliyeti ile içerik üreticileri için de hayli gösterişli bir platform. Grafik sanatçıları, video editörleri, mimarlar ve daha öyle fazla iş ve meslek kolunda Ryzen büyük potansiyele sahip. Bunun son örneğini Pixologic ZBrush uygulamasında görüdk. 4R8 güncellemesiyle ışık atama süresi %204 hızlanarak 22,5 milisaniye civarında, 11 milisaniyeye düşürüldü oysa doğrusu önemli bir kazanım.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir