Kapat
Donanım 0

AMD Ryzen İşlemciler Çıktı! Yok satıyor!

AMD Ryzen İşlemciler Çıktı! Yok satıyor! Stoklar hızla tükeniyor!

AMD Ryzen işlemciler büyük ses getirerek tanıtılmış, çok büyük iddaalarla gelmişti. Uzun zamandır merakla beklenen AMD Ryzen işlemci ailesinin R7 serisi satışa çıktı. Özellikle Ryzen R7 1800X ile Intel’in 6900K ve 7700K modellerini alt etmeyi başaran bu işlemci ile birlikte R7 1700X ve R7 1700 işlemcileri de satışa sunuldu. Verdiği performans ile birlikte satış grafikleri çok yükseklere çıkan yeni işlemciler satmaya devam ediyor!

2 Mart tarihinde satışa çıkan ve kısa süre içinde stok tüketmeyi başaran işlemciler donanım severlerin ilgisini ve merakını fazlasıyla çekti. Dünyanın önde gelen alışveriş sitelerinden Amazon, Newegg ve Fry sitelerinde stokların tükendiği ortaya çıktı. Özellikle ön sipariş süresinde satışların çok ciddi oranda olması ile birlikte bu satışların stok tüketecek seviyeye geldiği ifade ediliyor. Büyük ses getiren işlemcilerin ülkemizde ne kadar ilgi odağı olacağını merak ediyoruz doğrusu.

Özellikle fiyat performans olarak kullanılacağını düşündüğümüz Ryzen işlemciler bakalım ülkemizde ne gibi sonuçlara ulaşacak.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir