Kapat
Donanım 0

AMD Ryzen İşlemciler 5.0 Ghz hıza ulaştı!

AMD Ryzen İşlemciler 5.0 Ghz hıza ulaştı! İntel Core i7′ ler çaresiz..

AMD’ nin tanıtacağını duyurduğumuz Ryzen işlemcisi tanıtıldı. Oldukça etkileyici özellikler bulunan yeni işlemci İntel’ i oldukça zorlayacak gibi görünüyor. Bir firma işlemcinin sınırlarını zorlayarak 5.0 Ghz’ e kadar çıkarabildiğini söylüyor.

AMD Ryzen işlemcisi, teknik özellikler tarafında son derece dikkat çekici değerlere sahip. Baz frekans hızı olarak belirtilen 3.4 Ghz oldukça etkileyici. AM4 platformunda hazırlanan bu işlemcide 8 çekirdek ve 16 thread bir yapıya sahip. 20 MB L2 + L3 Cache bellek miktarına sahip olan işlemcinin TDP değeri ise 95W olarak açıklandı. İşlemcinin frekans hızı taban frekans hızı bile sunum sırasında yapılan testlerde Intel 6900K işlemcisiyle eşit skorlar almasını sağladı. Bu işlemcinin yaklaşık 1100$ fiyata sahip olduğu vurgulanarak, AMD Ryzen’ın fiyat-performans dengesinde ne kadar başarılı olacağı da görülmüş oldu.

Amd ryzen

AMD Zen işlemci mimarisinde oldukça başarılı olacak gibi duruyor. Şimdiden merakla denenmeye başlayan yeni işlemciden daha ne gibi sonuçlar alınacak hep beraber göreceğiz.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir