Kapat
Android 0

Alcatel 3C’nin basın görselleri sızdı

Bir dönem ülkemizde hatırı sayılır miktarda müşteri tarafından tercih edilen Alcatel, akıllı telefon furyasına geç katılmış olsa da pazarda pay kapma girişimlerinden vazgeçmiyor. Şimdilerdeyse akıllı telefon üreticisinin önümüzdeki ay tanıtmayı planladığı 3C modeline ait basın görselleri sızdırıldı. Yarın sona erecek olan CES 2018 fuarında tanıtılmayan Alcatel 3C‘nin Mobil Dünya Kongresi (MWC) etkinliğinde görücüye çıkacağı tahmin ediliyor.

Cihazın render görüntülerine bakarak yapılabilecek ilk çıkarım, Alcatel‘in Idol markasını kullanmaktan vazgeçmesi olabilir. Bugüne kadar Pop ve Idol markaları altında ürünleri piyasaya süren Alcatel görünüşe göre farklı bir strateji belirleme yoluna gitmiş. Altın sarısı, mavi ve siyah olmak üzere 3 farklı renk seçeneğiyle sunulan modelin teknik özellikleri ise şu şekilde belirtildi:

Alcatel 3C teknik özellikleri

6 inçlik HD ekrana ev sahipliği yapması beklenen Alcatel 3C‘de MediaTek MT8321 işlemci seti kullanılacak. 1 GB RAM ve 16 GB’lık depolama biriminin yanı sıra 8 MP arka, 5 MP de ön kamera cihazda mevcut olacak. Android 7.0 Nougat işletim sisteminin kullanılacağı cihaza 3,000 mAh kapasiteli bir batarya güç verecek. Fotoğraflardan da görüleceği üzere telefonun parmak izi okuyucusu arka kapakta konumlandırılacak. Bu özellikleriyle Alcatel 3C, ideal bir giriş seviyesi model olarak değerlendirilebilir.

Fiyat olarak ise 120 $ rakamı konuşuluyor. Tabii bu cihazın ülkemizde satışa sunulması halinde 120 $’a eklenecek vergi yüküyle birlikte 455 TL’den kat kat pahalıya ancak satılacağını tahmin etmek güç değil.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir