Kapat
Teknoloji 0

Akıllı saat savaşları: Samsung-Apple karşılaştırılması!

Samsung ve Apple’nin yeniledikleri akıllı saati karşılaştırdık. Bakalım kim kazanacak.

Apple’nin yeni saati Apple Watch Series 2  Samsung’un saati ise Gear S3.

1: TASARIM:

akıllı saat ile ilgili görsel sonucu

Tasarım olarak Apple kare ve farklı tasarım anlayışlarını devam ettirirken Samsung’un saati yuvarlak ve önceki saatleri gibi klasik tasarımıyla ön plana çıkıyor. Apple tasarımları ile tam bir Apple saati olduğunu ben burdayım diyerek kanıtlıyor. Tasarımsal olarak saat bazında düşünecek olursak Samsung Gear S3 önde ama Apple’nin marka üstünlüğü ön planda.Bu arada malzeme açısından pek bir farkları bulunmuyor.

2: EKRAN 

akıllı saat ile ilgili görsel sonucu

Ekranlarda ise Samsung Gear S3  1.3 inçlik ekran bulunurken Apple Watch’ta mm sürümüne göre 1.5 ve 1.65 inçlik ekran mevcut. Çözünürlük olarak ise Apple Watch 272×340 ve 312×390 piksel model varken Samsung Gear S3 360×360 piksel çözünürlüğe sahip.

3:KULLANIM DETAYLARI

akıllı saat apple ile ilgili görsel sonucu

Genel olarak Samsung’ un önceki modellere göre pek farkı bulunmuyor. Samsung’un en önemli kozu e-SİM desteği ile telefona gerek kalmadan tek akıllı saat kullanımını yola açan özelliği var. Apple’nin yazılım olarak çok ciddi farkları var ileri yazılım.

4:FİYAT

Samsung öne çıkıyor Türkiye’de 1000 TL bandında olacak Apple ise biraz daha pahalı gözüküyor 1.3999 TL’den başlayan fiyatlarla satılacak.

5: SONUÇ OLARAK 

samsung akıllı saatler ile ilgili görsel sonucu

Yazılım bakımından Aplle önde tasarım ve daha geniş telefon özelliğindede Samsung öne çıkıyor Buna göre seçim veya karar sizin elinizde…

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir