Kapat
AirPods, tvOS 11 kullanan Apple TV ile otomatik olarak eşleşiyor
iOS 0

AirPods, tvOS 11 kullanan Apple TV ile otomatik olarak eşleşiyor

 

Worldwide Developers Conference’da yer almasına karşın hakkında fazla az şey bildiğimiz tvOS 11’in özellikleri, developer beta’nın yayımlanmasıyla ortaya çıkmaya başladı. 9to5Mac kadar paylaşılan bilgilere tarafından işletim sisteminin yeni özelliği doğruca Apple TV, iCloud hesabı üzerinden AirPods ile otomatik olarak eşleşebiliyor. Bu eşleşme iPhone’un iCloud hesabı üzerinden gerçekleşiyor ve kullanıcıya, TV hoparlörlerine ihtiyaç duymadan müzik dinleme veya video izleme şansı sunuyor.
 

AirPods ve Apple TV’nin birlikte kullanılmasının Bluetooth hoparlörler veya kulaklıklardan o kadar bambaşka olduğu söylenemez, ama tvOS 11’in yeni özelliği iki cihazın birbirine otomatik olarak bağlanmasını sağlıyor.

 
Hem Bkz.Apple TV, tvOS 11 ile yeni bir çehreye bürünecek 

tvOS 11’in bu özelliği şimdilik yalnızca bir iCloud hesabıyla sınırlı. Yani Apple TV’nin, farklı iPhonelar ile kullanılan AirPodslarla otomatik olarak eşleşebilmesi henüz muhtemel yok. Bu özelliğin de yakın zamanda işletim sistemine eklenebileceği düşünülüyor.

 

Home Screen Sync özelliği de tvOS 11 ile Apple TV’ye eklendi. Home Screen Sync, aynı iCloud hesabını kullanan pat diye fazla Apple TV’nin aynı güncellemeleri almasını ve aynı uygulamaları yüklemesini muhtemel kılan bir özellik. Bu özelliğin yanı sıra tvOS 11, Apple’ın Night Shift özelliğine benzer bir şekilde karanlık ve aydınlık modlar aralarında otomatik olarak geçiş yapabiliyor.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir