Kapat
App Store ayrıntılarıyla yenilendi
iOS 1

App Store ayrıntılarıyla yenilendi

iOS 11 işletim sisteminde aracısız bir bileşen olarak yer almayan ancak ayrılmaz parçası haline gelen App Store başvuru mağazasında da önemli yenilikler vardı. Uygulama mağazası Apple Music tarzında yepyeni bir görünüme kavuştu.

 

Bahşedilen bilgilere kadar App Store platformu toplamda 180 milyar indirmeye ulaştı. Mağazayı haftalık olarak 500 milyon kişi ziyaret ediyor. Yenilenen tasarım ile birlikte kullanıcıların daha basit bir şekilde mağaza ile etkileşime geçecekleri ifade ediliyor. Mağazadaki yeniliklere bakacak olursak:

 

Bugün sekmesi

 

Mağazanın yeni tasarımı, uygulamalar ve tatbik kültürü ile ilgili her şeyin yer aldığı Bugün sekmesiyle başlıyor.  Bugün sekmesinde birincil özel gösterimler, yeni çıkanlar ve bütün zamanların en takdire değer uygulamalarına ayrılan yeni bakışlar yer alıyor. Ayrıca müşterilerin uygulamaları yenilikçi yollarla kullanmalarına muavin olacak öneriler, ipuçları ve kılavuzlar da bu sekmede bulunuyor.

 

Oyunlar ve Uygulamalar sekmesi

 

App Store’un en popüler kategorisi olan Oyunlar’ın yeni tasarımında yalnızca oyunların yer aldığı özel bir ana sayfa yer alıyor. Bu bölümde yeni oyun önerileri ve güncellemeler, etkileyici videolar, sadece oyunlar için en iyi listeler ve özel seçilmiş koleksiyonlar bulunuyor.

 

Ayrıca Bkz.iOS 11 karşınızda

Oyunlar sekmesinde olduğu gibi Uygulamalar sekmesinde de inanılmaz öneriler, videolar, 24 kategoriden özel olarak seçilmiş koleksiyonlar ve kullanım listeleri bulunuyor.

 

Güncelleme sekmesi

 

Kullanıcılar en sevdikleri uygulamalar ve oyunlarda son güncellemeyle nelerin değiştiğini Güncellemeler sekmesinde çarçabuk görebiliyor. Keza geliştirilen arama işlevi ile Bugün, Oyunlar ve Uygulamalar sekmelerindeki editoryal içerikler de arama sonuçlarına dahil ediliyor.

 

Dilekçe sayfası

 

Uygulamaların kendi sayfaları da kayda değer değişikliklere uğradı. Bundan Böyle Geliştiriciler uygulamaları için üç adede değin video ön incelemesi ve beş adede kadar da ekran görüntüsü ekleyebiliyor. Ayrıca ideolar, başka ülkelerdeki müşterilerin özel bir sürüme sahip olabilmesi için yerelleştirilebiliyor.

 

Tamir Edilmiş App Store sadece iOS 11 işletim sistemi içerisinde yer alacak. Bu bakımdan yeni tecrübe için sonbahar aylarını beklemek gerekiyor. Elbette beta programında olanlar lahza itibariyle deneyimleyebilirler.

 

 

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir