Kapat
Mobil 0

Youtube’a video indirme özelliği geldi!

Son dönemde popülerliğini daha da artırarak gündemden düşmeyen YouTube, halihazırda dünyanın en geniş arşive sahip çevrimiçi video paylaşım sitesi olma ünvanını taşıyor.

Eğitim videolarından tutun eğlence içerikli kısa dizilere kadar aklınıza gelebilecek hemen her türden videoyu bulabileceğiniz YouTube’da resmî yollarla video indirebilmek ne yazık ki mümkün değil. Ancak bugün YouTube’a getirilen yeni bir güncellemeyle bazı ülkelerdeki kullanıcılara videoları çevrimdışı izleyebilme imkânı sağlandı.

Sevdiğiniz videoları izlemek için internete ihtiyacınız yok!

Özellikle kırsal kesimde yaşayan, internet paketi az olan veya her zaman internete bağlanamayan insanların çok şikayet ettiği video indirememe sorunu artık YouTube tarafından aşılmış durumda. Irak, Lübnan, Tayland, Filistin, Fas, Vietnam ve Sırbistan gibi çoğunluğu Ortadoğu ülkesi olan bazı ülkelerde artık YouTube videolarının altına “İndir” butonu eklendi.

Bu butona basmanızla birlikte karşınıza videoyu hangi çözünürlükte indirmek istediğinize dair bir ekran açılıyor. Çözünürlüğü belirledikten sonra arkanıza yaslanıp videonun YouTube uygulamasına çevrimdışı olarak inmesini bekleyebilirsiniz. Bildirim çubuğundan da indirme işleminin ne durumda olduğunu anlık görüntüleyebiliyorsunuz.

Yalnız indirdiğiniz videoların yalnızca YouTube uygulaması üzerinden açılabildiğini not etmekte de fayda var. Başka herhangi bir uygulama ile (VLC Player gibi) bu videoları açabilmek ne yazık ki mümkün değil.

ABD, İngiltere ve Japonya’nın yanı sıra Türkiye’de de henüz aktif olmayan YouTube videolarını indirme özelliğinin gelecekte dünyanın tüm ülkelerinde kullanıma sunulması bekleniyor.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir