Kapat
Mobil 0

Instagram’da paylaşım zamanlama dönemi başlıyor

Kurumların sosyal medya hesaplarını yönetenlerce talep edilen “paylaşım zamanlama” özelliği nihayet Instagram‘a da geldi. Bugüne dek Facebook ve Twitter‘da mevcut olan bu özelliğin sonunda Instagram’a da eklenmesiyle isteyen kullanıcılar, üçüncü parti yazılımları kullanarak gönderilerini zamana yayarak paylaşma fırsatını yakalayacaklar.

Instagram’nın güncellenen API‘si sayesinde Hootsuite ve Buffer gibi yazılımları kullanarak Instagram gönderilerini zamanlayabilmek artık mümkün. Önceleri bu gibi yazılımlar yalnızca içeriği paylaşmak istediğiniz zaman bildirim göndererek hatırlatma yapmakla yetiniyordu.

Instagram API‘sindeki kısıtlamaların kalkması ve paylaşım zamanlama desteğinin gelmesi herkes tarafından olumlu bir gelişme olarak değerlendiriliyor. Ayda 100 binden fazla içerik paylaşan dev sosyal medya ajansları bu habere en çok sevinen kesim oldu.

Instagram partneri uygulamalarda kullanılmaya başlandı

Türkiye’de ve dünyada çokça kullanılan sosyal medya paylaşım uygulamaları arasında yer alan Hootsuite, Sprout Social ve SocialFlow gibi Instagram partnerleri şimdiden bu özelliği kullanıcılarına sunmaya başlayabilecekler. Hootsuite erken davranıp Instagram’da içerik paylaşma özelliğini ekleyen ilk uygulama oldu. Diğer uygulamalar da bu kervana katılacaklardır.

2019’da herkes kullanabilecek

Şuan için yalnızca “İşletmeler için Instagram” kullanıcılarının erişimine açılan bu özelliğin 2019’un başlarından itibaren tüm Instagram üyelerinin kullanımına sunulması planlanıyor. Yani şuan için herhangi bir ekstra uygulama kullanmadan Instagram gönderilerini zamanlayıp otomatik paylaşabilmek mümkün değil. Bunun için HootSuite veya Buffer gibi ücretli servislere abone olmanız gerekiyor.

Instagram’da popüler olmak için sen de instagram takipçi satın al!

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir