Kapat
Genel 0

Yeni Motorola G6 ve Moto E5 ile Tanışın

Yeni Motorola G6 ve Moto E5 ile tanışın: Motorola bugün altı yeni telefonunu açıkladı. Cep telefonları Moto G ve Moto E serilerinden olmak üzere 100 ile 300 dolar arasında. Bunlar “high-end” akıllı telefonlar olarak görülmese de, daha pahalı telefonların birçok özelliklerine sahipler.Moto G ve E serisi en çok satan akıllı telefonlarından biri.

Motorola G6 ve Moto E5

Moto G hattinda G6, G6 plus ve G6 Play var. Moto E serisinin içinde ise E5. E5 plus ve E5 play olmak üzere 3 çeşit olarak karşimiza gelmektdirler .Android 8.0 oreo destekleyen telefonlar ”Qualcomm Snapdragon” işlemciler tarafindan desteklenmektedir. Her cihaz arasindaki temel farklar ekran boyutları, pil ömrü ve fiyatlaridir.

Moto G tarafını incelersek

Moto G6 ve G6 play görünüşte bire bir benzer olup, her ikisinde de yuvarlak kenarlı ve ince çerçeveli 5,7 inç, 18: 9
ekrani bulunmaktatir. Ancak G6 ‘nın, Play’in 720p’ine kıyasl 1080p’de biraz daha iyi bir çözünürlügü bulunmaktadir.Her ikisinin de ön ve arkada 5 MP ve 12 MP kameralari bulunmaktadir. Ancak G6’nın Play’in Snapdragon 630’dan güç alacagi söylenen telefonda çift kamera kurulumu olmasi bekleniyor. G6 ayrica daha fazla RAM (3GB ve 4gGB) depolama ise (32GB ve64GB ) olarak karşimiza gelemkte. G6 play’in Oyunlarda muazzam bir 4000 mAH pil gücü var.Motorola, G6 için yaklaşik bir güne kıyasla 36 saat tipik kullanım koşullari altında çalişabilecegini idda ediyor.

Motorola G6 ve Moto E5

Moto E

Geçmişte Motorola’nın Moto E serisi, genellikle G serisinden biraz daha düşük performans göstermekte.Ancak, bu yıl Moto E5 Plus, 5,9 inçlik bir model olan biraz daha büyük bir 6 inç ekrana sahip. Ne yazık ki, bu minimal “iyileştirme”, daha düşük 720p çözünürlüğüyle biraz engelleniyor.Ana satış noktası  bataryası olacak. E5 Plus’ın 5.000 mAh güç paketinde olmasi  tipik kullanımda bir buçuk gün çalışabilir durumda olmasi gözleniyor. Buda G6 Play kadar uzun ama daha büyük bir ekranla karşimiza geliyor.Moto E5 Plus, Asya Pasifik, Avrupa, Latin Amerika ve Kuzey Amerika’da kullanıma sunulacak. E5 Kuzey Amerika hariç aynı bölgelerde mevcut olacak. E5 Play sadece ABD ve Kanada’ya geliyor. E5 ve E5 Plus, sırasıyla yaklaşık 150 ve 200 $ arasında başlayacak. E5 Play için bir fiyat noktası belirlenmemiş, ancak muhtemelen yaklaşık 100 $ civarında gözlemleniyor.

Motorola G6 ve Moto E5

E5 serisinin belirli bir lansman tarihi yoktur, ancak Motorola serinin önümüzdeki birkaç ay içinde kullanıma sunulması gerektiğini bildiriyor.

 

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir