Kapat
Windows 0

Windows 10 Fotoğraf uygulaması yeni özelliklere kavuşuyor

Microsoft’un sürekli olarak üzerinde iyileştirme çalışmaları yaptığı Windows 10 işletim sistemi her geçen gün yenilenmeye devam ediyor. Son olarak şirketin Windows 10’daki Fotoğraflar uygulaması üzerine çalışmalar yaptığı bilgisi kamuoyuyla paylaşıldı. Uygulamayı daha da geliştiren Microsoft, kullanıcıların fotoğrafları düzenleme ve görüntüleme deneyimini daha da kolaylaştırmayı başarmış.

Aggiornamenti Lumia isimli sitede yer alan bilgilere göre Microsoft kendi içinde oluşturduğu bir beta programı dahilinde Fotoğraflar uygulamasına eklenecek yeni özellikleri test ediyor. Bu özelliklerden bazıları şöyle:

Gelişmiş navigasyon aracı

Artık bir fotoğrafı açtığınızda aynı klasördeki diğer içerikler en altta, yatay olarak sıralanmış şekilde  görüntülenebilecek.

3 boyutlu düzenleme seçenekleri

Fotoğraf veya videolarınıza 3 boyutlu efektler verebilecek, hareketli yazı ekleyebileceksiniz. Bunun için Fotoğraflar uygulamasına birçok 3 boyutlu içerik eklenmiş olacak.

Remix 3D entegrasyonu

Microsoft’un geliştirmiş olduğu 3 boyutlu nesne paylaşım platformu Remix3d.com adresine doğrudan Fotoğraflar uygulaması üzerinden erişim sağlanabilecek. Kullanıcılar bu sitede yer alan 3 boyutlu modellemeleri fotoğraf veya videolarına ekleyebilecekler.

Yeni ikon animasyonları

Bugüne de Microsoft’a yöneltilen en büyük eleştirilerden biri, hareketsiz simgeler kullanıyor oluşunaydı. Görünen o ki Microsoft tepkilere hak vermiş ve Fotoğraflar uygulamasındaki nesnelere hareketlilik katmış. Fotoğrafları silme, büyütme veya yönüne değiştirme ikonları animasyonlu hale getirilmiş.

Tüm bu değişikliklere ek olarak kullanıcılara oluşturdukları yeni içerikleri OneDrive’a kaydetme seçeneği de uygulamadaki yerini almış bulunuyor. Yakın gelecekte Fotoğraflar uygulamasının tüm Windows 10 kullanıcıları için güncellenmesi bekleniyor

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir