Kapat
Haberler 0

WhatsApp’ı aylık 1,5 milyar kişi kullanıyor

Facebook CEO‘su Mark Zuckerberg‘in geçtiğimiz gün yaptığı açıklamaya göre dünyanın en büyük mesajlaşma uygulaması WhatsApp, aylık 1.5 milyar aktif kullanıcı sayısına ulaştı. WhatsApp‘la ilgili bazı istatistikleri paylaşan Zuckerberg’in açıklamasına göre uygulamada her bir gün 60 milyar mesaj gönderimi sağlanıyor!

Öte yandan yine Facebook‘a ait olan Instagram uygulaması da en popüler hikaye paylaşma uygulaması olmuş durumda. Instagram‘ı ise son dönemde hikaye paylaşma özelliğine kavuşan WhatsApp takip ediyor. Bu fikri ortaya atan ve ilk kez 24 saatlik hikayeler paylaşma imkânı sunan Snapchat sıralamanın bir hayli gerisinde.

Hikayeler, 300 milyon günlük kullanıcıya ulaştı

Kullanıcılar tarafından hızla benimsenen ve çok sevilen Instagram’ın “Hikayeler” ile WhatsApp’ın yenilenen “Durum” özelliği günlük 300 milyon aktif kullanıcıya sahip. TechCrunch’ta yer alan rapora göre ilk hikaye paylaşma uygulaması Snapchat için bu rakam yalnızca 178 milyon.

Hatırlanacağı üzere 19 Şubat 2014 tarihinde Facebook, toplam 19 milyar dolarlık anlaşma neticesinde WhatsApp‘ı bünyesine katmıştı. Uygulamanın en yaygın kullanıldığı pazarlardan biri de 200 milyon aylık aktif kullanıcıyla Hindistan. Ayrıca WhatsApp, ülkemizde de Telegram ve BiP gibi mesajlaşma uygulamalarının önünde yer alıyor.

Görüntülü ve sesli arama özellikleri de seviliyor

Her yeni güncellemede farklı ve yenilikçi özelliklere kavuşan WhatsApp, bünyesine kattığı görüntülü ve sesli arama fonksiyonlarıyla Tango uygulamasının pabucunu dama atmayı başardı. WhatsApp, son olarak “İşletmeler için WhatsApp” isimli yeni uygulamasını test etmeye başlamıştı.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir