Kapat
iOS 0

WhatsApp Bildirim Sorunu Çözümü

Yapılan son iOS 11 güncellemesinin ardından, WhatsApp’ta  ios kullanıcılarını huzursuz eden bildirim sorunu meydana gelmişti. iOS 11 sürümünden dolayı kaynaklanan bir hatadan dolayı yaşandığı tahmin edilmişti. Fakat bildirim sorununun iOS11 sürümünden kaynaklanmadığı, WhatsApp uygulamasındaki aksaklıktan kaynaklandığı bugün belirtildi. WhatsApp, yayınladığı yapı numarası 2.17.70 güncellemesi ile birlikte bildirim sorununu 1 aylık zaman sürecinden sonra çözebildi. Bu da 1 ay boyunca iOS kullanıcılarının uygulama şikayetlerine sebep olmuştu.

WhatsApp Bildirim Sorunu Çözümü

WhatsApp bildirim sorununu ortadan kaldırmak için ilk olarak; WhatsApp uygulamasını kapatın. Kapattıktan sonra App Store‘a giriş yapın ve uygulamanızı güncelleyin. Bunu yaptıktan sonra iPhone cihazınızı kapatıp açın. Yazdığımız işlerimi sırasıyla yaptıktan sonra WhatsApp bildirim sorununuz çözümlenecektir.

Buna ek olarak daha önceki yazımızda paylaştığımız can yakıcı özellikler arasında bulunan WhatsApp konum özelliği de yeni gelen güncelleme ile aktif olacaktır. Kullanmak istemiyorsanız WhatsApp konum özelliğini pasif yapmayı unutmayın.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir