Kapat
WannaCry saldırısı bitmedi: Honda tesisi üretime ara verdi
İnternet 0

WannaCry saldırısı bitmedi: Honda tesisi üretime ara verdi

 

 
Ilk Olarak geçtiğimiz ayın başlarında ortaya meydana çıkan ve 150’in üzerinde ülkede yüzbinlerce bilgisayarı etkileyen WannaCry fidye yazılımının tam anlamıyla ortadan kalktığını ve bilgisayarların güvenliğinin sağlandığını anlatmak hala olası değil. Japon otomobil üreticisi Honda, geçtiğimiz günlerde virüsün; Japonya, Kuzey Amerika, Avrupa, Çin ve öteki bölgelerdeki üretim ağını etkilediğini keşfetti. Dahası şirket, sistemlerinin güvenliğini sağlamak için virüs yayıldıktan kısa bir süre daha sonra gerekli bütün önlemleri almış ve güvenlik kontrollerini yapmıştı.

 

Üretime 1 Jurnal Ara 

Şirket Tokyo yakınlarındaki Sayama fabrikasında virüsün üretime hasar vereceğini düşündü ve pazartesi günü fabrikadaki üretime ara verdiğini açıkladı. Accord sedan, Odyssey Minivan ve Step Wagon modellerinin üretildiği ve günde 1000 adet araba üretiminin gerçekleştiği fabrikada 1 gün her tarafında hiçbir imal faaliyeti yapılmazken Honda, güvenlik çalışmalarını yaptı ve salı günü fabrika üretime kaldığı yerden devam etti.

 

Keza Bkz.Hatalı hava yastıkları üreten Takata, iflasın eşiğinde 

ABD yetkililerinin; Kuzey Koreli bir grubun ardındaki yattığından şüphelendiği WannaCry, Microsoft’un virüs ortaya çıktıktan sonradan yayınladığı düzeltme güncellemesinin kurulmadığı bilgisayarlarda ve eski Windows sürümlerini halen tehdit etmeye devam ediyor. İngiltere’de hastanelerin çalışmasını engelleyerek dikkatleri üzerine çeken yazılım öteki otomobil üreticileri Renault ve Nissan’ın da Japonya, İngiltere, Fransa, Romanya ve Hindistan’daki fabrikalarda üretime ara vermesine neden olmuştu.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir