Kapat
Haberler 0

SpaceX Falcon Heavy roketini yakından gösteren bir video yayınladı

“Dahi girişimci” olarak da bildiğimiz Elon Musk, üretmiş olduğu Tesla model araçlarla otomotiv sektörünün gidişatını kökünden değiştirmeyi başardı. Musk’ın izinden giden birçok üretici, şimdilerde fosil yakıt yerine elektrik enerjisiyle çalışan otonom araçlar geliştirme çalışmalarına başladı bile. AR-GE ve inovasyon dendiği zaman akla gelen ilk isim olan Elon Musk, uzay üzerine gerçekleştirdiği çalışmalarla da biliniyor.

SpaceX devasa bir roket geliştirdi

Evet, Elon Musk ismini SpaceX olarak koyduğu bir şirket üzerinden de uzaya çıkma ve kolonileşme hedefine adım adım yaklaşıyor. Son olarak bugüne kadar üretilen en güçlü roketi geliştirdiğini açıklayan SpaceX, roketi yakından gösteren bir videoyu da Instagram hesabından paylaştı.

Ay sonuna doğru semaya yükselecek

Space X’in açıklamasına göre bugüne kadar üretilen en güçlü roket olan Falcon Heavy, Ocak ayının sonuna doğru kalkışını gerçekleştirecek. Tam 2500 ton itme kapasitesine sahip olan roket, 18 adet Boeing 747 model uçakla aynı güçte. Sembolik olarak aya ulaşan ilk uzay aracı Apollo’nun da vakti zamanında konuşlandırıldığı Florida’daki üste bulunan Falcon Heavy’nin içinde Elon Musk’ın şahsî aracı Tesla Roadster de bulunacak. Uzaya araba gönderme fikri de Musk gibi bir dahiye yakışırdı gerçekten.

Şimdi ise gözler merakla ay sonunda gerçekleştirilecek kalkışa çevrilmiş durumda. Bakalım, Elon Musk’ın uzaya çıkarmayı hedeflediği Falcon Heavy roketi başarılı bir şekilde kalkışa geçebilecek mi? Muhtemel bir infilak hali, Musk’ın prestijini ciddi manada sarsabilir.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir