Kapat
Genel 1

MARS’ ta yaşayacağımız ev sergilendi..

MARS’ ta yaşayacağımız ev sergilendi.. Küçük taştan oldukça kullanışlı..

İnsanların Mars’ta yaşaması ve koloni kurması gibi planlar son zamanlarda oldukça duyulmaya başladı. Uzaya yerleşme konusunda “çılgın” projenin sahibi Elon Musk’ın şirketi SpaceX ve Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) önderliğinde yürütülen Mars’ta kolonileşme planları insanların orada nasıl bir yerde yaşayacağı sorusunu akıllara getirdi. National Geographic Mars’ a taşınıldığında yaşayacağımız evi bize sergiledi.

img_7423

Açıkçası herkes daha gösterişli bir ev beklerken National Geographic, konsept olarak Londra’da sunduğu bu evin küçük boyutuyla güvenli olduğunu, tüm bağlantılarını yer altından sağladığını ve Mars’ın doğasıyla ayak uydurarak ilk etapta bu gezegene zarar vermeyecek bir ev olduğunu savunuyor. Ayrıca bu konsepte tüm eşyalar binanın içinde gömülü geliyor ve ev tam anlamıyla bir araç haline dönüşüyor. Antartikanın, tabiri caizse eski moğların evlerimi andıran yapısı ile dikkat çekiyor.

img_7424

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

“MARS’ ta yaşayacağımız ev sergilendi..” üzerine 1 yorum

  1. Cem dedi ki:

    Merak ettim içini bir kaç fotoğraf daha olsaydı 🙂 sanırım biraz daha ufaltılmış hali. Hani banyo hani tuvalet bu millet nereye sıçacak 🙂 Mars’ı da pohluycaklar 😀 saygılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir