Kapat
iOS 0

Samsung’ tan Gear S3, S2 ve Gear Fit’ e IOS desteği!

Samsung’ tan Gear S3, S2 ve Gear Fit’ e IOS desteği sonunda geldi!

Giyilebilir teknolojiler de en gözde ve popüler olanı akıllı saatler oldukça gelişmeye ve yenilenmeye başladı. Büyük markaların akıllı saat üretimleri de tüm hızıyla devam ediyor. Rekabetin her yöne sıçradığı bu devirde Samsung ve Apple her konuda yarışmaya devam ediyor. Bu sefer ki ilk atılım ise Samsung‘ dan açıkçası bu hamle bizlere pek rekabet edercesine gelmese de sanırım Samsung iPhone kullanıcılarını Gear S modellerine yöneltmek için böyle bir girişimde bulundu.

Bilindiği üzere piyasada ki bir çok akıllı saat iPhone‘ lar ile tam uyumlu değil. Gerek çin modelleri gerek ise diğer modellere bakacak olursak sürekli problem ve aksaklıklar çıktığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Apple her zaman ki gibi sadece benim ürünlerim demeye devam ediyor. Akıllı saatten iyi bir verim alabilmek için kesinlikle Apple Watch’ a ihtiyaç duyuyorsunuz ve fiyatlarda el yakıyor. Samsung ise bu duruma bir çözüm getiriyor. Apple kullanıcılarına benim saatimi kullanabilirsiniz dercesine App Store‘ a Gear S uygulamasını indirilebilir olarak çıkarıyor.

Bu uygulama sayesinde iPhone kullanıcıları Gear S2, S3 ve Fit modellerinden herhangi birini rahatlıkla kullanabilecek. Bildirimlerin ve sağlık ayarlarının yönetilebildiği bu uygulamanın çok daha fazla gelişmesi bekleniyor. Gördüğümüz üzere Apple‘ da bu durumdan rahatsız değil.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir