Kapat
Notebook 0

Samsung Notebook 9 Pen Fiyatı ve Özellikleri

Daha önce Samsung Notebook 9 Pro modellerini ve Samsung Notebook 9 modellerini sizler için incelemiştik. Bugün tanıtılan Samsung Notebook 9‘ un en son modeli olan Samsung Notebook 9 Pen modelini sizler için inceleyeceğiz. Neler değişti, fiyatı nedir, hangi özellikler var gibi sorulara cevap vereceğiz. Aynı zamanda tanıtılan 3 yeni Notebook 9 serisine de göz atacağız.

CES 2018 fuarını beklemeyen Samsung 3 yeni bilgisayar modeli tanıttı. Bunların arasında Samsung Notebook 9 2018 modeli de yer alıyor. 2018 modelinde tasarımsal değişiklik yok denecek kadar olan dizüstü bilgisayarda donanım olarak bazı yükseltmelere gidilmiş.

Samsung Notebook 9 Pen ve Samsung Notebook 9 2018 modellerini tanıtan Samsung telefon piyasasında olduğu gibi kullanıcılarına farklı fiyatlarda çeşitlilik sunmayı amaçlıyor. Samsung Notebook 9 Pro modeline benzeyen yeni Notebook 9 Pen modeli bazı yeni detaylar ile geliyor.

Samsung Notebook 9 Pen İncelemesi

Yeni Notebook 9 Pen modelinde 8. nesil Core i7 işlemci kullanılması dikkat çeken özelliklerden sadece biri. 16 GB RAM ve 512 GB SSD depolama seçeneği ile kullanıcı karşısına çıkacak olan modelin ekran çözünürlüğü ise 1920 x 1080 piksel. Samsung donanım olarak kullanıcıları yeni özellikleri ile mutlu etse de yüksek çözünürlük beklenilen bu modelde biraz hayal kırıklığına neden olacak gibi duruyor. Ekranı döndürülebilen model tablet haline getirilerek çizim için kullanılabiliyor. Windows Hello desteği sunulan cihazda HDMI, USB-C ve USB bağlantılarıyla birlikte Micro SD kart yuvası da yer alıyor.

Samsung Notebook 9 2018 İncelemesi

Tasarım olarak eski modeline çok benzeyen cihaz donanım olarak güçlendirilmiş şekilde karşımıza çıkıyor. 13.3 inç ve 15 inç’ lik her iki modelde de 8. nesil İntel Core i7 işlemcileri kullanılmış. Aynı zamanda 16 GB RAM ve 1 TB‘ a kadar SSD depolama seçenekleri ile gelen yeni model Notebook 9 15 inç modelinde opsiyonel olarak Nvidia‘ nın MX150 harici grafik kartını kullanıcılara sunuyor. İki adet USB 3.0 ve HDMI portunun yanında microSD kart okuyucu ve bir adet USB-C portu cihazda bulunuyor. Bu modelde en çok dikkat çeken kısım ise bugüne kadar kullanılan en büyük ve en güçlü pili dile getiren Samsung, yeni cihazlarını CES 2018‘ de gösterime sunacak.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir