Kapat
Minecraft oyuncuları tek bir platformda bir araya geliyor
İnternet 0

Minecraft oyuncuları tek bir platformda bir araya geliyor

 

Mojang, Los Angeles’ta düzenlenen E3 2017 etkinliğinde öbür Minecraft platformlarının bir araya geleceği ortak bir platformun yolda olduğunu duyurdu. “Better Together” isimli güncellemeyle birlikte oyuna eklenecek iki taraflı platform özelliği, basit bir şekilde açıklamak icabında zeki telefonundan Minecraft oynayan oyuncularla bilgisayarlarından Minecraft oynayan oyuncuların buluşmasını mümkün kılacak.
 

Better Together doğru Windows 10, Xbox One, Nintendo Switch ve zeki telefonları üzerinden (keza iOS, hem de Android) Minecraft oynayan bütün oyuncular bir arada oynayabilecekler. Mevcut Minecraft sürümünde bazı platformlar aralarında geçiş yapılabiliyor ve oyuncular birbirleriyle oynayabiliyor, fakat bunu gerçekleştirmek karmaşık işlemler gerektiriyor.

 

Better Together güncellemesi PlayStation sahiplerini es geçecek. Mojang, bir takım nedenlerden ötürü böyle bir karar alındığını duyurdu fakat Sony’nin kendileriyle meslek birliği yapması durumunda seve seve tezgâhtar olabileceklerinin de altını çizdi.

 
Ayrıca Bkz.Karşınızda Xbox One X 

Better Together, öbür platformlardan MineCraft oynayan oyuncuların DLClerini aktarmasını da sağlayacak. Mojang kadar yapılan açıklamaya kadar güncellemenin arkasından MineCraft hesaplarına başka platformlardan da girebilecek oyuncular, hesabın oluşturulduğu platformdan satın alınan tüm DLClere de sahip olacaklar. 

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir