Kapat
Windows 0

Microsoft yine küçülmeye gidiyor..

Yayınlanan bir raporda Microsoft’ un Londra’ daki Skype ofisini kapatacağı duyuldu. Bu ofisin de kapatılmasıyla Microsoft’ta işsiz kalan kişi sayısı 3000′ e yaklaşacak!

Windows işletim sistemiyle birlikte yıllardır dünyanın en büyük şirketleri arasında yer alan ve her geçen gün büyüyen Microsoft, son dönemde Windows Phone platformunun başarısız olması nedeniyle büyük bir küçülmeye gitmiş ve yaklaşık 2000 çalışanını işten çıkartmak zorunda kalmıştı.

Mobil tarafta Microsoft’ un işten çıkarma süreci son günlerde duraklamışken, bu kez şirket çalışanları için bir kötü haber de Microsoft’ un servislerinden olan Skype ofisinden geldi. Financial Times tarafından yayınlanan rapora göre Microsoft, Londra‘ daki Skype ofisini kapatmaya hazırlanıyor. Bu durum Microsoft’ un küçülmesinde 1 adım daha atıyor.

Özellikle MS Office ve Skype entegrasyonu konusunda önemli çalışmaların yürütüldüğü Skype ofisinin kapanmasıyla birlikte, Microsoft’ta son dönemde işsiz kalan kişi sayısı 3000′ e yaklaşacak gibi. Özellikle yeni büyük bir başarı elde edemeyen Microsoft’ un geleceğinin ne olacağı ise şuan için gizemini koruyor. Son zamanlarda yaşanılan bu düşüş Microsoft’ un artık yenilikler yapması gerektiğinin göstergesi. Umarız ki Microsoft çok kısa bir sürede eski konumuna gelir.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir