Kapat
Windows 0

Microsoft ve Nokia’ dan 37 Dolarlık Telefon..

Microsoft Lumia’ nın YouTube hesabı, Nokia 216 adındaki telefona ait küçük bir tanıtım videosu yayınladı.

Microsoft, sürpriz bir şekilde hala Nokia telefonlar üretmeye devam ediyor. Bu yılın başlarında FIH Mobile ve Foxconn Nokia telefonlarının satışı konusunda 350 milyon dolarlık anlaşma yapan Microsoft, buna rağmen yeni akıllı telefon modeli Nokia 216‘ ya ait bir tanıtım videosu yayınladı. Windows Phone’ un kötü sonuçlarından sonra bir süredir ara veren Microsoft, satın aldığı Nokia’ nın telefonlarını üretmeye devam ediyor. Samsung’ un eski ama daha özellikli telefonlar üretmesine karşılık yine nostaljik bir telefon ile karşı karşıyayız.

Tamamen giriş seviye özelliklerine sahip olan Nokia 216, 37 dolar etiket fiyatıyla ilk olarak önümüzdeki aydan itibaren Hindistan’da satışa sunulacak. Opera Mini tarayıcı kurulumuyla gelen telefon, Series 30 işletim sistemiyle birlikte çalışacak. Ön ve arka kısmında 0.3 MP‘ lik kamera modüllerinin bulunduğu Nokia 216’ da  2.4 inç büyüklüğünde ve QVGA çözünürlüğünde ekran bulunacak. Hatta bir de 3.5mm‘ lik kulaklık girişinin olduğunu da belirtelim. Microsoft’un açıklamasına göre cihaz, kullanıcılarına oldukça temiz bir müzik dinleme deneyimi sunacak. Günümüz de kullanımı ne kadar azalsa da mp3 havasında bir telefon sunma düşüncesi ile yola çıkılmış gibi.

Videodan gördüğümüz kadarıyla siyah, yeşil ve gri renk alternatiflerinin bulunduğu Nokia 216′ nın hem ön hem de arka kamerasında flaş desteği yer alacak. Tasarımının da güzel göründüğü bu cihaz özellikleri de yeterli gibi duruyor. Microsoft’ un yayımladığı tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz. Aslantek Teknoloji Haber Sitesi olarak tüm teknolojik gelişmeleri yayımlamaya devam edeceğiz.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir