Kapat
Haberler 0

Microsoft, Outlook eklenti mağazasını güncelledi

Bugüne kadar üretilen en kullanışlı e-posta istemcisi olarak gösterilen Microsoft Outlook‘un dahili eklenti mağazasına sahip olduğunu biliyor muydunuz? Özellikle e-posta yığınlarını düzenli tutmak için kullanabileceğiniz birçok ücretsiz eklenti, Outlook‘un eklenti dizininde mevcut.

Bugün aldığımız bir habere göre ise Microsoft, Outlook‘un dahilî eklenti mağazasında köklü yenilikleri hayata geçirdi. Yenilenen tasarım ve artırılan kullanıcı deneyimi sayesinde aradığınız eklentiye ulaşabilmek artık daha kolay. Takvim, rehber ve anımsatıcı gibi özellikleri daha etkin bir şekilde kullanabiliyor olmanız da cabası.

Eklentiler güncel Outlook sürümleriyle uyumlu

Halihazırda kullanıyor olduğunuz Outlook programında eklenti mağazasıyla alakalı hiçbir ibare yoksa, eski sürümü kullanıyor olabilirsiniz. Şuan için eklenti mağazası yalnızca Outlook 2013 ve Outlook 2016‘larda mevcut. Aynı zamanda Mac bilgisayarlarda da yalnızca Outlook 2016‘da eklentiler kullanılabiliyor. Web tarayıcıları üzerinden Office 365 paketiyle Outlook.com’u kullanan müşterilerin bu hizmetten faydalanabileceğini de not düşmüş olalım.

Yeni gelen güncellemeyle birlikte eklenti mağazasının tasarımı baştan aşağıya yenilendi. Ayrıca eklentileri nasıl indirip kullanabileceğinize dair detaylı anlatımlar da mağazadaki yerini aldı.

Arama fonksiyonu iyileştirildi

Kullanıcılardan gelen geri dönüşler doğrultusunda arama yapma fonksiyonunu da iyileştirmeyi başaran Microsoft mühendisleri, artık Outlook‘ta aradığınızı bulmayı çok daha basitleştirmiş. Anahtar kelime veya eklenti ismini yazmaya başladığınız andan itibaren ilgili sonuçlara hızlıca ulaşabiliyorsunuz. Daha sonra geriye tek tıkla eklentiyi yüklemek kalıyor.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir