Kapat
Genel 0

Kripto madencilerine büyük şok

Kripto madencilerinin (Bitcoin) Ekran karti stoklarini tüketmesinin önenüne geçmek için AMD`den yeni Combot Creta isimli yeni bir cihaz geliyor. AMD’nin işlemci,anakart ve ekran kartini tek bir paket halinde sunmasi bekleniyor. 

Kripto madencilerinin stoklari tüketmesinin önüne geçmesini sağlayacak Combet Crate cihazlarin görselleri sızdırıldığı ortaya çıktı. AMD’nin bu hamlesi piyasayi olumlu yönde etkileyebilir. Her bir Combet Crete içinde Ryzen 7 1700 işlemci, MSI B350 tomahawk anakart ve MSI RX 580 Armor ekran karti bulunacak.AMD’nin diger markalar ile bir araya  gelip  bu şekilde bir Combot Crate oluşturup oluşturulmayacagi ise henüz bilinmiyor. Ryzen 2000 serisini geçen hafta tanitan AMD yüksek frekanslara çikabilen ve daha çok stabil bir şekilde çalişan yeni işlemcileri firmayi harekete geçirdi.

Piyasadaki eski işlemcilerinin stoklarini bitirip, yeni işlemcilere odaklanabilmek için yeni cihazi olan Combat Creta isimli teknolojisinin üzerinde çalişiyor.AMD’nin bu hamlesi ile madencilerin önüne geçmeği ve 1. Nesil işlemciler ile B350 chipsetli anakartlarin stogunu bitirmeyi hedefleyen AMD, dünya çapindami yoksa belirli bölgelerdemi olacagi şuanlik bilinmiyor.Kripto para madencilerinin önüne geçmeye karşi yapilan bu hamle ile ekran karti satin alip stoklari tüketen kripto madencilerinin önüne geçmiş oluyor.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir