Kapat
Genel 0

Kepekli Saçlara Ne İyi Gelir? Kepek Nasıl Geçer?

Kepek pek çok kişinin en temel sorunlarından birisidir, erkeklerde çok daha fazla görünen kepeğe doğal çözüm nedir? Kepeği nasıl en aza indirebilir ya da ortadan direk olarak kaldırabiliriz. Kepek nedir ve nasıl oluşur konusunu öncelikle incelemek için bu konuda biraz fikir vermek gerekir. Kepek öncelikle bir cilt problemidir, başımızda yer alan ölü derinin dökülmesi ile kepek adı verilen durum ortaya çıkar.

Kepek sorunu yaşayan bir birey genel olarak saçlarında dökülme, saçlarda kaşıntı, derisinde kızarıklık ve saçlarında bir takım incelme gibi sorunlar ortaya çıkar. Kepeğe en etkili yöntemlerden birisi saçları temiz tutmaktır, olabildiğince doğal şampuanları tercih etmek de yine kişinin kepek sorununu ortadan kaldırması için en etkili yöntemler arasında olabilmektedir. Sizler de kepek sorununu yaşıyor ve bunu çözmek istiyorsanız hemen aşağıdaki tavsiyelere bir göz atın.

Kepek Sorunu İçin Tavsiye

Kepek sorununa en iyi gelen şeylerin başında sirke vardır. Sirkeyi saçlarınıza sürün ve ardından masaj yapın biraz beklettikten sonra saçlarınızı durulayın ve artık saçlarınızdaki kepek sorunu ortadan kalkacaktır.

Kepek sorununu çözmek için bir diğer yöntem ise Tuz dur. Tuz ile kepeği kolay şekilde ortadan kaldırabilirsiniz. Saçları yıkamadan önce saçlarınıza tuz dökerek masaj yapmak kepeğin dökülmesini ve ortadan kalkmasını sağlayacaktır.

Karbonat ve kabartma tozu da yine kepek için kullanılan en iyi yöntemler arasında sayılmaktadır. Bu yöntemi uygulamak için öncelikle saçlarınızı ıslatmanız gerekiyor. Saçlarınızı ıslattıktan sonra, kabartma tozunu ya da karbonatı saçlarınıza uygulayın ve masaj yapın. Bu şekilde uyguladıktan sonra kısa bir süre bekleyin, ancak masajı güzelce yaptığınızdan emin olun. Ardından saçlarınızı yıkayın ve durulayın, haftada 3 kez bu işlemi tekrarlayabilirsiniz. Saçlarınızı yıkama ve durulama aşamasında şampuan tarzı şeyler kullanmazsanız faydasını çok daha iyi şekilde görürsünüz, saçlarınızda yaşanacak küçük bir kuruluk olabilir, ardından saçlar yağlarına geri kavuşacaktır, tamamen doğal olarak üretilen bu yağ ile saçlarınız çok daha yumuşak bir hale gelecektir.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir