Kapat
Otomotiv 0

Japonlar Bir İlke İmza Atmaya Hazırlanıyor

Japonlar teknoloji konusunda gelişmelere devam ediyor. Bu sefer bir ilke adım atmayı hedefleyen Japonya, olimpiyat ateşini uçan arabayla yakmaya hazırlanıyor.

Japonya’nın dünya genelinde tanınan otomotiv devi firması Toyota hava ve deniz taşımacılığına da el atma planları yapıyor. 2020’da Tokyo’da yapılacak olan olimpiyatlarda açılış meşalesinin uçan arabayla yakılması için Japon mühendisler çalışmalarına devam ediyor.

Gerekli Testlere Başlandı

Toyota dünya genelinde 10 milyonun üzerinde araç satışı yapıyor. Japon otomotiv devi yaptığı bu satışlardan elde ettiği gelirle deniz ve havacılık sektöründe de çalışmalar yapmak için harekete geçti. Toyota bu kapsamda ayrı bir 30 kişilik ekip kurdu. SkyDrive ismini verdiği uçan otomobilin deneme sürüşleri ise başlatıldı. Projenin başkanı olan Tsubasa Nakamura sürücüsüz araç modellerden birisinin 2019 yılında piyasada olacağını belirtti. Nakamura asıl hedeflerinin ise 2020 yılındaki olimpiyat oyunlarında açılış meşalesini uçan arabayla yakmak olduğunu dile getirdi.

Şeffaf Zemin

Otomotiv devi Toyota sadece havada değil deniz alanında da çalışmalar yapmaya devam ediyor. Performans ve lüks konusunda edindiği deneyimleri denizcilik sektörüne aktaran Lexus, yeni oluşturduğu spor yat modeliyle dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Lexus’un otomobillerinden ilham alınarak oluşturulan iki motora sahip modellerin birkaç yıl sonra satışa sunulması bekleniyor. Fiyatının henüz açıklanmadı bu lüks yatların denizi gösteren şeffaf zemine sahip olacağı söylenenler arasında.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir