Kapat
iPhone Mesaj Bildirimi 2 Defa Geliyor Sorunu Çözümü
iOS 0

iPhone Mesaj Bildirimi 2 Defa Geliyor Sorunu Çözümü

iOS’ta SMS bildirimlerini birden fazla kez mi alıyorsunuz? iPhone mesaj bildirimi 2 defa geliyor sorunu nasıl çözülür? İşte cevabı!

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Apple, iPhone akıllı telefonları ile mobil pazarın büyük bir bölümünü elinde tutuyor. Apple’ın geliştirmiş olduğu iOS işletim sistemi, içerisinde barındırdığı pek çok özellik ile bunun en büyük yardımcılarından bir tanesi. Uzun yıllardır geliştirilen iOS işletim sistemi, Android’e adeta meydan okuyor. Ezeli rakip iki işletim sistemi daha iyi olmak için her yıl güncellenmeye ve geliştirilmeye devam ediyor.

iOS içerisindeki diğer pek çok özellik gibi Mesajlar uygulamasında da farklı seçenekler sunuyor. Pek çok kişinin rahatsız olduğu ve anlamlandırmadığı mesajların iki defa gelmesi aslında bir sorun değil özellik! Peki, Apple’ın aslında kullanıcıların faydası için sunmuş olduğu bu özellik nasıl kapatılır?

iPhone Mesaj Bildirimi 2 Defa Geliyor Sorunu Çözümü

  1. Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Bildirimler seçeneğine dokunun.
  3. Açılan sayfadan Mesajlar uygulamasını bulun.
  4. Bildirimleri Özelleştir seçeneğine dokunun.
  5. Uyarıları Yinele seçeneğine dokunun.
  6. Asla seçeneğini işaretleyin.
  7. İşte bu kadar!

Bu işlemlerden sonra Mesajlar uygulaması okumadığınız bildirimler için ikinci kez bildirim göndermeyecektir. Eğer özelliği tekrardan etkinleştirmek isterseniz aynı adımları takip ederek 10 defaya varan süreyle bildirim yineleme özelliğini etkinleştirebilirsiniz. Bir sonraki yazımızda görüşünceye dek hoşça kalın!

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir